blondynka w grzywce i włosach do ramion
Stylizacja | Grzywka

Zapuszczanie grzywki – stylowe fryzury przejściowe

Znudziła Ci się fryzura z grzywką i postanowiłaś ją zapuścić, ale przeraża Cię okres przejściowy i nie wiesz, co zrobić z odrastającymi włosami? Prezentujemy, jak tworzyć fryzury, które sprawią, że będziesz wyglądała oszałamiająco niezależnie od długości Twojej grzywki.

Zapuszczanie grzywki: Fryzury curtain bangs

kobieta w cimnych blond włosach i curtain bangs
© Stocksy

Podzielenie grzywki na dwie części sprawi, że podczas odrastania nie będzie wpadała do oczu.

Zapuszczanie grzywki może stać się bardzo irytujące, jeśli ciągle wpada Ci ona do oczu. Jest na to idealny, a dodatkowo modny sposób. Wystarczy, że podzielisz grzywkę na dwie części i rozchylisz je na boki, niczym kurtynę w teatrze. Taka stylizacja pasuje praktycznie do każdego rodzaju włosów. Do dzieła:

 1. Przedziel włosy na środku głowy przy pomocy palców. Nie ma znaczenia, czy Twoja fryzura będzie trochę niechlujna, ponieważ swobodny styl najbardziej pasuje do tej prostej stylizacji.
 2. Jeżeli masz problem z rozdzieleniem grzywki, spróbuj wysuszyć ją używając okrągłej szczotki. Pomóż sobie używając lakieru do włosów. Dzięki temu Twoja grzywka zyska większą objętość i trwałość, a jednocześnie naturalny wygląd.
 3. Możesz także zabezpieczyć dwie części grzywki za pomocą spinek na bokach. Zapobiegnie to ich wypadaniu, nawet podczas ćwiczeń fizycznych.

Zapuszczanie grzywki: Fryzury z koczkiem

kobieta o blond włosach spiętych w luźny kok
© Getty Images

Niedopracowany, luźny koczek jest bardzo modną i prostą w wykonaniu stylizacją.

Kolejną bardzo modną fryzurą, która może być stworzona z łatwością, gdy chcesz pozbyć się swojej grzywki jest półkoczek. W przeciwieństwie do tego klasycznego, nie musisz wiązać wszystkich włosów, a jedynie grzywkę na czubku głowy. Co najlepsze, taka stylizacja jest niezwykle łatwa:

 1. Zbierz grzywkę na przód i skręć ją w kok.
 2. Zabezpiecz włosy gumką na czubku głowy.
 3. Pozostaw resztę włosów rozpuszczonych – i nie martw się wypadającymi z koka pasmami. Ta fryzura ma sprawiać wrażenie niedopracowanej.

 

Wskazówka: Jeżeli po związaniu koka zauważysz, że Twoje włosy są nieco przetłuszczone od spodu, odśwież je delikatnie za pomocą suchego szamponu! Rezultat będzie widoczny momentalnie.

Dzięki niemu włosy zyskają długotrwały zapach i ekspresowe odświeżenie.

Zapuszczanie grzywki: Fryzury plecione

Włosy splecione w warkocz
© Getty Images

Plecione fryzury doskonale sprawdzają się w fazie przejściowej, podczas odrastania grzywki. Ciasne korony i wszystkie inne fryzury plecione na bok sprytnie je ukrywają. Oto jak proste to jest:

 1. Podziel grzywkę na części. Grubość podziałów zależy od tego, jaki rodzaj warkocza zamierzasz stworzyć.
 2. Rozpocznij od splecenia trzech odcinków. Aby uzyskać trochę ostrzejszy efekt, ciasno spleć je ze sobą. Jeżeli nie, postaw na nieco luźniejszy splot.
 3. Kiedy skończysz wszystkie sekcje, upnij fryzurę spinkami do włosów. Aby uzyskać bardziej romantyczny look, dodaj małego kwiatka.

Pamiętaj, by na koniec spryskać stylizację lakierem, aby zapewnić jej trwałość na dłuższy czas. Uważaj jednak, aby nie przesadzić, ponieważ możesz doprowadzić do „lepkiego” wyglądu.

Zapuszczanie grzywki pod kontrolą z pomocą loków

Kobieta w kręconych włosach z grzywką
© Getty Images

Loki sprawdzą się idealnie w procesie odrastania grzywki.

Jak zapuścić grzywkę, jeśli jesteś posiadaczką naturalnie kręconych włosów? Nic prostszego! Możesz z łatwością ukryć ją pośród loków, delikatnie układając na dwie strony głowy. Wsuwki i niewielka ilość lakieru do włosów przytrzymają grzywkę na miejscu i nie pozwolą jej opadać na oczy. Pamiętajmy jednak, że posiadaczki prostych włosów mogą także stworzyć loki na swojej głowie, aby ukryć nieokiełznaną grzywkę. Czas dowiedzieć się, w jaki sposób możesz to zrobić:

 1. Stwórz naturalnie wyglądające włosy za pomocą lokówki. Upewnij się, że użyłaś wcześniej produktu termoochronnego, który zabezpieczy je przed zniszczeniem.
 2. Grzywkę również przepuść przez lokówkę, tworząc na niej loki. Dodatkowa zaleta: Loki uczynią Twoją grzywkę nieco krótszą, co oznacza, że może nawet nie będziesz zmuszona jej podpinać. Jeżeli jednak nadal opada Ci ona na oczy, użyj wsówek lub opaski.
 3. Utrwal swoje loki za pomocą lakieru do włosów.
Odkryj: Grzywka