Kobieta z ciemnymi włosami o dużej objętości
Stylizacja | Koki

Fryzura z wypełniaczem: objętość, która trwa

Wypełniacz ułatwiania tworzenie fryzur trwałych i pełnych objętości. Dowiedz się, jak używać wypełniacza i jak wykorzystać go w stylizacjach. 

Wypełniacz ułatwia tworzenie koków – nadawanie im kształtów i uniesionych elementów takich jak quiff. To narzędzie jest szczególnie przydatne przy włosach cienkich i średniej długości – pozwala tworzyć koki i upięcia bez większego trudu. 

Wypełniacz

Modelki domu mody Alena Akhmadullina prezentują się niczym siostrzana grupa fanek teatralnych koków i wypełniaczy.

Wiele kobiet może uznać wypełniacz za staromodne narzędzie, ale tak naprawdę, nigdy nie przestało być używane. Modelki domu mody Alena Akhmadullina wręcz przyciągały spojrzenia swoimi fryzurami – kokami czesanymi na szczycie głowy po prawej stronie. Alena Akhmadullina jest wschodzącą gwiazdą rosyjskiej sceny modowej. Lubi bawić się m. in. motywami folklorystycznymi i wyrazistymi kolorami. Fryzury z wypełniaczem idealnie komponują się z tymi modowymi pomysłami projektantki. Wypełniacz nadaje wtedy kokom kształt i trwałość. 

Jak używać wypełniacza

Hairstyles with Padding

Wypełniacze dostępne są w wielu rozmiarach, kolorach i kształtach. Dzięki temu można je łatwo dopasować do każdej fryzury i koloru włosów. Oczywiście wszystko musi zostać najpierw całkowicie zakryte włosami lub ich pasmem, a wielkość i kształt wypełniacza zależy od charakteru danej stylizacji, długości włosów i efektu, jaki zamierzasz osiągnąć.

Po lewej: Wypełniacz nadaje kokom kształt.

Fryzury z wypełniaczem

Hairstyles with Padding

Wypełniacz nadaje trwałość

Fryzura z wypełniaczem jest najlepszym wyborem, gdy marzysz o dodatkowej objętości włosów, a żaden lakier nie jest w stanie zapewnić wymaganej trwałości Twojej wymarzonej fryzurze.

Po lewej: Wypełniacz utrzymuje kok w pożądanym kształcie i miejscu.

Hairstyles with Padding

Wypełniacz nadaje fryzurze kształt

Pamiętasz wałki? Stosowano je jako sposób na stylizację włosów w czasie snu. Delikatne i miękkie papiloty mogą być wykorzystane właśnie jako podłużny wypełniacz. 

Po lewej: Włosy modelek Chanel zostały uniesione. Zamiast wypełniacza do stylizacji użyto papilotów. 

Hairstyles with Padding

Wyjątkowe upięcia z wykorzystaniem wypełniaczy

Wypełniacz staje się koniecznością, jeżeli marzysz o pełnych objętości upięciach. Wtedy to wielkość wypełniacza i długość włosów determinują objętość Twojej stylizacji.

Po lewej: W czasie Paryskiego Tygodnia Mody, modelki Christophe Guillarmé prezentowały eleganckie, pełne objętości fryzury z wypełniaczem.