Kobieta z czerwoną kokardą z włosów
Stylizacja | Koki

Kokarda z włosów

Kokarda z włosów wygląda niesamowicie uroczo, jest też stylowa i wyjątkowo dziewczęca. To idealny wybór na letnie festiwale i imprezy w plenerze. Być może trudno będzie Ci w to uwierzyć, ale fryzura ta jest naprawdę łatwa w wykonaniu! Nie wierzysz? Czytaj dalej!

Istnieją dwie kategorie fryzur. Idealne na co dzień, jak dobierany warkocz czy koński ogon związany wstążką oraz te, nadające szczególnego tonu wyjątkowym okazjom. Co zatem sprawdzi się na wielkie wyjście czy szaloną imprezą? Jakie uczesanie podkreśli ich unikatowy charakter? Odpowiadamy bez wahania: kokarda z włosów! To upięcie będzie idealne dla bywalczyń letnich festiwali i kobiet, które pragną wyróżnić się z tłumu. Ze względu na młodzieńczy klimat jaki wokół siebie roztacza, polecana jest zwłaszcza młodym kobietom. Choć wygląda na czasochłonną, jej przygotowanie składa się z kilku prostych etapów, które z łatwością opanujesz. Wystarczy trochę wprawy! Poniżej wyjaśniamy jak zrobić kokardę z włosów.

Kokarda z włosów: krok po kroku

Dla uzyskania najlepszych efektów włosy powinny być o długości co najmniej do ramion. Im dłuższe, tym łatwiej stworzyć kok na kształt kokardy. Co będzie Ci potrzebne? Gumka do włosów, wsuwki, szczotka do włosów, lakier i ewentualnie pianka do stylizacji. A więc do dzieła!

Kokarda z włosów - rozpuszone włosy w dwóch kolorach

1. Rozczesz swoje długie lub półdługie włosy. Dla uzyskania gładkiego wykończenia fryzury możesz wyprostować pasma przed przystąpieniem do stylizacji. Pamiętaj jednak o kosmetykach termoochronnych.

Kokarda z włosów - dodawanie objętości za pomocą pudru do włosów

2. Dla nadania włosom objętości i odbicia ich u nasady skorzystaj z pudru do stylizacji.
3. Zaczesz włosy do tyłu i zacznij upinać je na czubku głowy w koński ogon.
4. Przy ostatniej pętelce pozostaw włosy przeciągnięte przez gumkę do połowy. W ten sposób powstanie koczek.


Wskazówka: Wielkość kokardy będzie zależała od tego, jak duży koczek zrobiliśmy na czubku.

Kokarda z włosów - zabezpieczanie koka wsuwkami

5. Powstały z włosów „wachlarz” rozdziel na dwie równe części i nadaj im pożądanego kształtu.
6. Z pozostałego pasma włosów stwórz środek kokardy, owijając nim centralną część naszego upięcia.
7. Tak uformowaną kokardę z włosów zabezpiecz wsuwkami z tyłu pięcia.

Kokarda z włosów - dla utrwalenia efektu skorzystaj z lakieru

8. Jeśli to konieczne popraw kształt koka i użyj dodatkowych wsuwek.
9. Na koniec spryskaj fryzurę lakierem do włosów.

Kokarda z włosów: kolorowa wersja dla odważnych

Piękno i prostotę tego uczesania podkreślają jasne kosmyki. Jeśli ten wariant jest dla Ciebie zbyt monotonny, pofarbuj włosy ma dwa kolory, tak by przejście między nimi znajdowało się mniej więcej w połowie długości włosów. Jeszcze ciekawszy efekt osiągniesz wybierając niecodzienne barwy półtrwałych farb do włosów, tak jaki nasza modelka. Czerwona kokarda wyraźnie odróżnia się od fioletowych włosów u nasady. Aby uzyskać ten efekt pamiętaj o aplikacji produktu na rozjaśnione lub naturalnie jasne włosy. Jeśli jesteś posiadaczką brązowych lub czarnych pukli, skonsultuj się z profesjonalistą, który doradzi najlepszą metodę rozjaśniania. Bardzo możliwe, że nie obejdzie się bez kilku wizyt w salonie fryzjerskim. Wszystko dla zdrowia i piękna Twoich włosów!

Rekomendowane produkty