Modelka z blond końskim ogonem
Stylizacja | Koński ogon

Krzyżujemy włosy - szykowna geometria

Klasyczna fryzura zyskała właśnie swoją kolejną wersję. Tym razem jest to propozycja wykorzystująca geometryczne kształty. Radzimy, jak stworzyć to wyjątkowe nisko upięte uczesanie.

Z przodu wygląda niepozornie - zwyczajny kucyk, gładko zaczesany do tyłu. Ale wyjątkową stronę tej fryzury odkryjemy dopiero, podziwiając ją z tyłu. Szerokie pasma, spotykając u nasady włosów, krzyżują się i łączą po środku szyi. Ten prosty element stylizacji czyni ją absolutnie wyjątkową. To uczesanie jest idealne dla kobiet, które lubią przyciągające wzrok fryzury wieczorowe, choć z powodzeniem można ją także nosić za dnia.

Niezbędne produkty i akcesoria: Grzebień, wosk, wsuwki i cienka gumka.

Krok po kroku

  1. Niewielką ilość wosku rozetrzyj na dłoniach i wygładź włosy palcami, by następnie rozczesać je grzebieniem do tyłu. Jeżeli masz niesforne lub kręcone włosy,  najpierw nałóż na nie produkt termoochronny i następnie wyprostuj prostownicą.
  2. Podziel włosy na trzy pasma – środkowe na wysokości czoła oraz dwa po bokach.
  3. Środkowe pasmo ponownie rozczesz grzebieniem i przedziel na dwie równe części. Następnie skrzyżuj pasma z tyłu głowy i upnij wsuwkami.
  4. Kolejnym krokiem będzie poprowadzenie pasm bocznych tak, by układały się wzdłuż końców pasm środkowych, przykrywając wsuwki. Pasma boczne i ich końcówki warto ponownie rozczesać przed związaniem ich.
  5. Zwiąż kucyk gumką, a wyciągnięte z niego cienkie pasmo włosów owiń wokół podstawy ogona. Koniec zabezpiecz wsuwką.
  6. Całość warto mocno utrwalić lakierem.