Kobieta z końskim ogonen
Stylizacja | Koński ogon

Popularny kucyk: od codziennej do modnej fryzury

Koński ogon jest, często niesłusznie, degradowany do fryzury z kategorii "prosta, praktyczna i skromna”. Kucyk uważany jest za szybkie rozwiązanie problemu długich włosów. Jego wielopostaciowy powrót pokazuje o nim nową prawdę. Poniżej, w najlepszych poradach na temat stylizacji oddamy sprawiedliwość temu klasycznemu uczesaniu włosów. Dołączamy także propozycje dodatków.

Twoje włosy mogą być krótkie, długie, proste lub kręcone - kucyk wprowadza porządek. W posagu do tej fryzury musisz wnieść włosy sięgające co najmniej ramion i głowę pełną stylizacyjnych trików. Wygląd kitki może podkreślić konkretną cechę twarzy lub głowy. Stylowo potargany kucyk z tyłu głowy, z nieco natapirowanymi włosami i grzywką, stworzy ujmująco kobiecy wyraz twarzy. Natomiast gdy wyprostujesz włosy prostownicą i ciasno zbierzesz je w koński ogon z tyłu głowy, uwagę będą skupiać rysy Twojej twarzy. Nieregularnie pleciony kucyk z lekko zebranymi włosami wierzchniej warstwy odmładza. Możesz podkreślić swobodny, pozornie niedbały styl, lekko tapirując spleciony warkocz.

Kucyk wymaga dopracowania

Kucyk z frotką

Szeroka frotka na pewno nie zniszczy włosów, a do tego sprawia, że kucyk wygląda jeszcze bardziej trendy!

Nawet jeśli koński ogon jest prosty i nieskomplikowany, musi zostać starannie wykonany. Końcówki włosów powinny być regularnie podcinane, co najmniej co trzy miesiące. Zapobiega to rozdwajaniu się końcówek. Powinnaś także zaopatrzyć się w wysokiej jakości akcesoria, ponieważ te najprostsze, jak wąskie gumki z metalowymi klamrami, niszczą osłonkę włosów. Szersze i bardziej miękkie są dla włosów znacznie łagodniejsze. Nadadzą się zwłaszcza wielobarwne frotki rodem z lat 90-tych, które znów wracają do mody.

Koński ogon i akcesoria do włosów – idealnie zgrana para

Akcesoria doskonale dopełnią każdy kucyk. Dodatki same w sobie stały się gorącym hitem modowym. Szczególnie na czasie są kucyki i warkocze z cienkim pasmem włosów owiniętym wokół gumki. Cienkie włosy nie stanowią problemu. W tym przypadku można w niewidoczny sposób je zagęścić, mocując dodatkowe pasma za pomocą klipsa. Zagęszczanie z użyciem klipsa sprawdzi się także, jeżeli chcesz dodać włosom objętości. Oczywiście doczepione włosy muszą pasować kolorem. Dotyczy to zwłaszcza końskich ogonów w stylu lat pięćdziesiątych, które tradycyjnie czesze się wysoko na czubku głowy. A tak przy okazji, włosy nie zawsze muszą być związywane gumką. Stylowe lub wesołe klamerki i wsuwki do włosów stanowią doskonałą alternatywę do stworzenia bardziej efektownego stylu.

Gwiazdom do twarzy w końskich ogonach