Lakier do włosów
Stylizacja | Lakier do włosów

Lakier do włosów czyli perfekcyjne wykończenie fryzury

Upięcia, fryzury o dużej objętości i inne stylizacje muszą stawić czoła grawitacji. Dlatego lakier do włosów jest niezbędny. Uniesie włosy, utrwali fryzurę i nada jej blask. Poznaj pełnię możliwości tego produktu.

null

Pochwał dla lakieru nigdy dość. Poza utrwalaniem, lakiery chronią włosy przed szkodliwym promieniowaniem UV, nadają połysk i pielęgnują. Kręcone, proste, mierzwiące się, gęste, delikatne – do każdego rodzaju włosów można dobrać odpowiedni produkt.

Jaką moc powinien mieć Twój lakier do włosów?

null

Zależnie od preferencji, możesz wybrać lakier do włosów o różnym stopniu utrwalania. Co do zasady wybieraj zawsze lakier o najniższej mocy utrwalania, która jednak umożliwi tworzenie satysfakcjonujących Cię fryzur. Pomożemy Ci dobrać lakier do włosów o odpowiedniej mocy utrwalającej fryzurę, ale nie pozbawiający włosów ich naturalnego wyglądu.

Lakiery o mocy 1 i 2: Ten lakier do włosów zapewnia utrwalenie fryzury, ale utrzymuje ich sprężystość i ruch. Jest świetnym wyborem, jeżeli chcesz okiełznać mierzwiące się włosy i wystylizować swobodną fryzurę.

Lakiery o mocy 3 i 4: Pozwala utrzymać pod kontrolą loki, nie sklejając ich. Lakiery o zbyt dużej mocy mogą przeciążyć fale i loki.

Lakier o mocy 5: Wyrafinowane upięcia mają sens tylko wtedy, gdy są długotrwałe. Lakier o mocy 5 gwarantuje sukces.

Lakier o mocy 6: To najwyższa moc lakieru do włosów. Idealny do tworzenia wyrafinowanych upięć, które muszą przetrwać cały dzień.

Jak używać lakieru do włosów?

Pamiętasz fryzury noszone przez bohaterów kultowej “Dynastii”? Pomożemy Ci używać lakieru tak, by uniknąć tworzenia kasku na włosach. Główna zasada brzmi: im mniej tym lepiej! Zawsze możesz zaaplikować dodatkową porcję lakieru w razie potrzeby np. w kilka godzin po pierwszej stylizacji. Pozwoli to uniknąć przeciążania włosów i ich sklejania. Lakier nakładaj wykonując delikatne okrągłe ruchy. Uwaga! Jeżeli nałożysz za dużo lakieru w jednym miejscu na pewno skleisz włosy!

Lakier to także świetny sposób na dodanie objętości włosom delikatnym. Możesz zwiesić głowę w dół, tak by aplikować lakier blisko nasady włosów. Spryskanie lakierem wewnętrznej warstwy pozwala zwiększyć objętość włosów. To także świetna metoda stylizacji grzywki.

Lakier do włosów - to warto wiedzieć

 • Wskazówka 1

  Innowacyjne lakiery do włosów zapobiegają sklejaniu się włosów. Właściwie wykorzystasz te właściwości, jeśli spryskasz włosy z odległości przynajmniej 30 cm, stale poruszając pojemnikiem.

 • Wskazówka 2

  Przed zastosowaniem lakieru do włosów, upewnij się, że otworek nie jest zaklejony. W takim wypadku lakier do włosów nie będzie tworzył lekkiej mgiełki, ale raczej lepkie strużki. Zatkaną dyszę aplikatora możesz przepłukać ciepłą wodą.

 • Wskazówka 3

  Jeśli chcesz dodać włosom objętości, stosuj lakier do włosów w sposób opisany poniżej. Potrząśnij włosami trzymając głowę opuszczoną w dół, następnie odrzuć włosy lekko do tyłu. Podnoś poszczególne kosmyki włosów i rozpylaj lakier u ich nasady. Zaczekaj aż lakier wyschnie, zanim przejdziesz do następnego kosmyka.

 • Wskazówka 4

  Wskazówka dla kobiet z fryzurami typu bob: nieznacznie unieś górną warstwę włosów i trzymając lakier skośnie, spryskaj włosy od dołu w kierunku końców włosów. To zapewnia wspaniałe utrwalenie cieniowanych z boku włosów.

 • Wskazówka 5

  W przypadku wrażliwej skóry głowy należy pamiętać, że lakier do włosów zawiera alkohol, który wysusza włosy i skórę głowy. Należy go stosować tylko na końcach włosów.

 • Wskazówka 6

  Możesz zapewnić włosom utrwalenie oraz odbicie u nasady, jeśli najpierw rozpylisz lakier na włosach, a następnie zastosujesz podgrzewane wałki, lokówki albo prostownicę. Na zakończenie spryskaj włosy lakierem jeszcze raz, aby zapewnić fryzurze utrwalenie. Tak się to robi za kulisami wielkich pokazów mody.

 • Wskazówka 7

  Lakier do włosów zastosowany w niewielkiej ilości zapobiega również przetłuszczaniu się włosów u nasady. Jeśli grzywka przejawia tendencję do przetłuszczania się przed końcem dnia, po prostu nawiń świeżo umyte włosy grzywki na okrągłą szczotkę, przytrzymaj je z dala od skóry i spryskaj lekko u nasady.

 • Wskazówka 8

  Jeżeli masz przetłuszczające się włosy, nie używaj lakierów o właściwościach nabłyszczających (np. intensywny połysk, diamentowy połysk, nabłyszczający spray).

 • Wskazówka 9

  Lakier do włosów dla mężczyzn jest doskonałym rozwiązaniem jeśli chcesz dokonać poprawek w ciągu dnia, uważaj jednak z ilością stosowanego kosmetyku, ponieważ lakiery do włosów często charakteryzuje mocny zapach.

 • Wskazówka 10

  Szczoteczka do brwi delikatnie spryskana lakierem do włosów, nada twoim brwiom piękną linię.