Anna Wintour z bobem i przedziałkiem po środku
Stylizacja | Przedziałek

Fryzura z przedziałkiem na środku czy z boku głowy?

Przedziałek, zrobiony w innym niż zwykle miejscu może niesamowicie zmienić Twój wygląd - zarówno na plus jak i minus. Poznaj sekrety dobrze dobranej fryzury z przedziałkiem.

Przedziałek na środku - linia doskonała

Fryzura szefowej Vogue’a Anny Wintour słynie z perfekcyjnego przedziałka. Linia jest doskonała, jak wszystko inne, co dotyczy jej osoby.

Przedziałek na środku znowu staje się modny. Kiedyś uważany był za relikt z czasów dzieci-kwiatów, teraz Madonna i Gwyneth Paltrow zapewniły fryzurom z przedziałkiem nową pozycję w świecie mody. Przedziałek wraca do łask. Niestety, taki wygląd nie jest odpowiedni dla każdego. Zanim zdecydujesz się rozdzielić włosy na środku, rozważ kilka kwestii.
 

Przedziałek na środku jest najlepszy dla osób o małych twarzach
 

Z przedziałkiem na środku, włosy tworzą oprawę całej twarzy. Przedziałek w tym miejscu sprawia, że okrągła twarz wydaje się jeszcze okrąglejsza. Jest również mało pomocny, jeśli chcesz ukryć zmarszczki wokół oczu albo na czole. Kręcone włosy świetnie komponują się  z przedziałkiem na środku, podczas gdy proste i cienkie przypominają w tym samym uczesaniu strączki, a nie na gładkie i lśniące grzywy. Jeśli Twoje włosy są farbowane, przedzielając je na środku przyciągniesz uwagę do odrostów.

Przedziałek na boku

Przedziałek na boku pasuje większości kobiet. Asymetria całkiem dobrze ukrywa wszelkie niedoskonałości twarzy oraz drobne skazy kosmetyczne, jak duży nos czy cofniętą linię brody. Co więcej, przedziałek na boku sprawia, że szerokie twarze wydają się węższe, a zmarszczki mniej widoczne. Polecamy również zmianę miejsca przedziałka, trochę na prawo lub na lewo, od czasu do czasu albo przeniesienie go na drugą stronę. Ten zabieg doda objętości włosom oraz sprężystości fryzurze.

Przedziałek w zygzak nie musi być równy

W latach 80-tych, przedziałek w zygzak był dokładnie wyrysowany, ale obecnie taka schludność uważana jest za staromodną. Niedokładne, meandrujące przedziałki są teraz najmodniejsze. Nie przejmuj się specjalnymi grzebieniami do czesania przedziałka w zygzak, gdyż stwarza to tylko niepożądaną schludność. Zamiast tego, zaczesz włosy do tyłu i przytrzymaj je jedną ręką. Przy pomocy grzebienia lub innego cienkiego przedmiotu, narysuj zygzakowatą linię od przodu, do tyłu głowy. Teraz puść włosy na obie strony i przeczesz je. Możesz zastosować lakier do włosów, aby utrwalić fryzurę z przedziałkiem.

Doskonałe przedziałki prosto z wybiegów