Trzy kobiety z długimi włosami w stylu boho
Stylizacja | Trendy w stylizacji dla kobiet

W stylu blogerek: fryzury boho

Współczesny styl boho to mieszanka elementów utrzymanych w duchu etnicznym, cygańskim i rockowym. Ten styl zachwyca szczególnie w beztroskich miesiącach letnich, ale kolorytu dodaje w zasadzie przez cały rok. Fryzury boho są tak kreatywne i swobodne, jak ubrania w tym stylu. Sprawdź z nami, jak ten trend interpretują blogerki.

Dziewiętnastowieczny styl bohemy miał wiele wspólnego ze stylem, który dziś określamy tym samym mianem. Bycie przedstawicielem bohemy nie było wyborem czy trendem. Był to sposób, by wyrazić swoją kreatywność oraz miłość do artystycznego życia. Styl boho to także wspomnienie hipisowskich czasów. Jest on niezwykle niezobowiązujący i nonszalancki, czerpiąc inspiracje z kolorów liści i jagód w połączeniu z naturalnymi odcieniami piasku i brązu. Ten styl ubierania się nie stracił swojego oryginalnego uroku i ma wielu zwolenników nie tylko pośród gwiazd i blogerek. Oczywiście, to właśnie te drugie wyznaczają trendy, reinterpretując na nowo nie tylko modę, ale i fryzury w stylu boho.

Fryzura boho według Shea Marie

Shea Marie i jej fryzura boho

Bazą naszej ulubionej fryzury boho są długie, rozpuszczone i naturalnie opadające na ramiona włosy. Nasze motto to: „perfekcja jest nudna!”. Kreatywny styl Shea Marie z bloga „Cheyenne Meets Chanel” jest inspirowany wszystkim co codzienne, kolorowe i zwyczajnie fajne, co widać także w jej fryzurze. Plażowe fale wyglądają tu prosto i naturalnie i są prawdziwą wizytówką fryzur w stylu boho. Bandana (zdjęcie po lewej) przewiązana na wysokości czoła dopełnia styl.

Fryzura boho według Zoe Suen

Zoe Suen z opaską z czerwonymi i fioletowymi kwiatami

Pamiętacie dzieci-kwiaty z czasów hipisowskich? Kwiaty w naturalnie stylizowanych włosach wyglądają równie atrakcyjnie w miejskich dżunglach, co za miastem. Zoe Suen używa ich, aby wprowadzić kolor i styl do zurbanizowanego otoczenia. Młoda blogerka z Hong Kongu prowadzi blog „Fashiononymous”. Zoe preferuje naturalne fryzury. Na naszym zdjęciu ma włosy przerzucone przez jedno ramię.

Fryzura boho według Aminty

Aminta z chustką wokół głowy i fryzurą bob

Aminta (jej blog to „Aminta’s Fashion”) nosi geometryczną wersję fryzury bob. Na pierwszy rzut oka jej fryzura może się wydawać niepasująca do stylu boho, ale Aminta znalazła sprytne rozwiązanie – przewiązała dookoła głowy chustkę w stylu cygańskim!

Fryzura boho według Susan

Susan i jej fryzura boho z długich blond włosów

Na swoim blogu „Babejanefashion” Susan dodaje elegancji stylowi boho. Czemu nie? Dla każdego oblicza tego trendu znajdzie się miejsce. Pod letnim kapeluszem kryją się przedzielone pośrodku włosy, które swobodnie opadają na ramiona. Ten naturalny look wymaga zdrowo wyglądających pięknych włosów. Przez większość czasu Susan identyfikuje się z klasycznym i pełnym szyku stylem. Tym razem jednak fotograf uwiecznił ją z ogromnym kapeluszem i zwyczajną fryzurą, czym zdecydowanie zrobiła ukłon w stronę boho.

Jak kreować fryzury w stylu boho?

Eksperymentowanie to esencja stylizacji i fryzur w stylu boho. Jeśli chcesz wkroczyć w ten świat, bądź kreatywna. Jedyna zasada to brak zasad, za wyjątkiem tej: nie bądź spięta! Nonszalancja jest tu motywem przewodnim. Kto wie, może odkryjesz w sobie artystkę? Delikatne pasemka w odcieniach czerwieni stworzą niesamowity klimat. Możesz do tego użyć półtrwałej farby. Pomysłowe wykorzystanie kolorowych akcesoriów do włosów w etnicznym stylu to także znak rozpoznawczy wielbicielek fryzur boho w 2018 roku, choć trend ten był widoczny już wcześniej. Taki styl aż prosi się o naturalny make-up z cieniami do oczu w odcieniach beżu i brązu oraz ust w kolorze nude. Fryzura boho na szybko? Dodaj bandanę lub inną apaszkę do swojej regularnej fryzury. Efekt gwarantowany!