Kobieta o czerwonych ustach, z przedziałkiem na środku i spiętymi z tyłu włosami
Stylizacja | Trendy w stylizacji dla kobiet

Wehikuł czasu – fryzury lat 90-tych

Masz ochotę na podróż sentymentalną? Styl lat 90-tych powraca i jest widoczny również we fryzurach. Czasem to kwestia koloru, innym razem stylizacji – zerknij z nami w przeszłość i przenieś ten styl do tu i teraz!

Celebrujemy wielki powrót fryzur lat 90-tych. Uczesania dekady stojącej pod znakiem techno i generacji Gameboya są znów modne. Dzisiejsze trendsetterki z dumą i ze stylem noszą fryzury, które przywodzą na myśl tamtą epokę. Karbowane włosy, jaskrawe kolory, kręciołki, frotki…. Nadal nie jesteś przekonana? W takim razie sprawdź, jak wyglądają unowocześnione wersje tych kultowych uczesań. Mają prawdziwy potencjał, aby stać się hitami!

Fryzury lat 90-tych: proste i przedzielone

Gdy myślimy o fryzurach z lat 90-tych, przed oczami pojawia się bardzo charakterystyczne uczesanie w stylu Nicka Cartera. Ta półdługa fryzura „na pazia” z centralnie umiejscowionym przedziałkiem i odstającymi pasmami grzywki noszona przez ulubionego wokalistę zespołu Backstreet Boys była kopiowana przez miliony, ale w późniejszych latach stała się obiektem kpin. Teraz podobna fryzura powróciła, a jej nowsza wersja jest bardzo modna. Kobiety z długimi włosami chętnie bazują swoje fryzury na przedziałku po środku, nadając im nowoczesnego wyglądu: na przykład ciasno pleciony przy karku warkocz. Wskazówka: drogie dziewczyny, zdecydowanie powinnyście nosić swoje włosy za uszami! Aktorka Kate Bosworth pokazuje nam, jak to się robi, prezentując stylowy kucyk, połączony z ultramodnym w tamtych czasach żyłkowym chokerem – reliktem, który także przeżywa drugą młodość.

Fryzury lat 90-tych: niebo na głowie

Nanna Øland Fabricius z niebieskimi włosami i czapką z daszkiem

Prawdziwe dziecko lat 90-tych: fryzura Nanny Øland Fabricius w kolorze błękitu wygląda niezwykle figlarnie i intrygująco w połączeniu z czarną czapką z daszkiem założoną tył na przód

Głośno i kolorowo! Dwie typowe cechy stylu lat 90-tych zostały tu wskrzeszone. Tym z was, które marzą o czymś szczególnym, na pewno przypadnie propozycja duńskiej wokalistki zespołu Oh Land, Nanny Øland Fabricius. Piosenkarka farbuje swoje włosy koloru brązowego na wszystkie kolory tęczy, także na wyjątkowo dziś modny błękit. Nie da się także zaprzeczyć, że mocno nawiązuje tym do przeszłości. Wychowane w końcu XX wieku kobiety z pewnością pamiętają chociażby zabawkowe laleczki Trolls, które także z dumą prezentowały wielobarwne, ekstrawaganckie fryzury, także niebieskie! Jak dziś nosimy niebieskie fryzury a’la lata 90-te? Niedbale, w połączeniu z lekkimi falami i naprawdę stylowym dodatkiem: ultrakrótką grzywką.

Fryzury lat 90-tych: Dziewczęcość górą

Kate Hudson z dziewczęcym kokiem na czubku głowy

Koczek z wypuszczonymi pejsami: Kate Hudson podróżuje w czasie, prezentując swoją wersję fryzury lat 90-tych

Typowe lata 90-te: fryzura pod hasłem “dziewczęcość”. Kate Hudson przenosi to uczesanie do współczesności i łączy zwisające luźno pasemka z kokiem upiętym na czubku głowy. Oczywiście aktorka nie zdecydowała się na tę fryzurę przypadkowo – to nowoczesna odpowiedź na „rogi” popularne w latach 90-tych. Fryzury, które wówczas spotykano na ulicach, to bardzo często dwa lub nawet więcej koczków ciasno zwiniętych po bokach twarzy. Ten styl został spopularyzowany dzięki subkulturze techno. My wolimy pojedynczą wersję jak u Kate, która sprawia wrażenie bardziej dojrzałej i eleganckiej.
 

Odkryj: Grzywka