Glass hair
Stylizacja | Trendy w stylizacji dla kobiet

Glass hair, czyli włosy niczym tafla lustra

W 2018 roku świat oszalał na punkcie ultra gładkiej wariacji na temat klasycznego boba. Nowy trend lansowany przez Kim Kardashian i inne gwiazdy światowego formatu, zyskał aprobatę kobiet, które chętnie powielały maksymalnie nabłyszczone i geometryczne cięcie. Dowiedz się więcej na temat perfekcyjnego trendu glass hair!

Mieniące się włosy to nic innego jak odpowiedź stylistów fryzur na koncept rozświetlonej cery o jasnym kolorycie, określanej jako „dewy look”. Przeciwnie do efektu glow na twarzy, glass hair prezentuje się najlepiej w towarzystwie ciemnych tonacji. Zatem brunetki, szatynki – to idealna propozycja dla Was! Chwytajcie prostownicę i do dzieła! Wyjaśniamy o co chodzi w nowym trendzie, komu do twarzy w glass hair i jak osiągnąć zniewalający efekt.

Szklane włosy, czyli jakie?

Glass hair

Godną następczynią wakacyjnego nieładu jest fryzura w stylu glass hair – gładka i elegancka. Jej minimalizm doskonale wpisuje się w realia zbliżającej się jesieni lub wiosny.

Dla uzyskania spektakularnego efektu fryzura musi spełniać trzy warunki. Glass hair to włosy:

  1. równo ścięte
  2. idealnie wyprostowane
  3. ekstremalnie nabłyszczone

Kluczem do sukcesu jest jednak odpowiednie cięcie – geometryczne, pozbawione spontanicznej natury charakterystycznej dla popularnych niedawno beach waves czy cieniowanych włosów. W tym trendzie nie ma miejsca na przepych i fryzjerskie eksperymenty. Ten minimalizm glass hair nadrabiają mieniąc się niczym taflą lustra. A to dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków stylizacyjnych i dokładnym wyprostowaniu włosów za pomocą prostownicy. Efekt: niesamowicie elegancki look, który dopełni uroczystą kreację lub casualowy strój do pracy. Piękno w prostocie!

Komu pasuje efekt glass hair?

„Glossy hair” pasują każdej kobiecie, choć nie u każdej prezentują się równie spektakularnie. Efekt tafli lustra najłatwiej uzyskać na włosach ciemnych – brązowych lub czarnych. Te odcienie najlepiej oddają głębie i majestatyczny charakter uczesania. Jeśli nie poszczęściło Ci się i nie zasilasz szeregów ciemnowłosych kobiet warto skonsultować z fryzjerem zmianę koloru. Pamiętaj – odcień włosów ma ogromną moc w kreowaniu wizerunku! Glass hair najczęściej idzie w parze z fryzurą typu bob, ponadczasową i uniwersalną. Jej właściwe dopasowanie do rysów twarzy i struktury włosów spowoduje, że będzie doskonale się układała i prezentowała na naszej głowie. Glass hair to nie tylko długość do linii brody, równie ciekawy, choć trudniejszy do osiągnięcia jest efekt szklanych włosów na długich pasmach. Nie bez znaczenia jest także przedziałek. Najpopularniejsza wersja uczesania ma go po środku – sprawdź czy w Twoim przypadku to dobre rozwiązanie. Jeśli masz pełną lub asymetryczną twarz, duży nos bądź wysokie czoło przesuń go na bok w celu złagodzenia rysów.

Jak uzyskać glass hair?

Efekt glass hair

Efekt glass hair osiągniesz prostując włosy i aplikując kosmetyk nabłyszczający.

Glass hair możesz wykonać samodzielnie w domu lub w salonie fryzjerskim przy okazji podcinania włosów. Choć po wizycie u specjalisty Twoje włosy będą wyglądały naprawdę profesjonalnie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować osiągnąć ten sam efekt samemu. Co będzie Ci potrzebne? Wygładzająca odżywka, okrągła szczotka, suszarka, prostownica, spray termoochronny, kosmetyk nabłyszczający. Odżywkę wygładzającą możesz zastąpić innym produktem, który pozwoli uzyskać taki sam efekt, jak np. jedwab.

  1. Po umyciu włosów zastosuj odżywkę wygładzającą
  2. Użyj kosmetyku termoochronnego
  3. Wysusz włosy na okrągłej szczotce
  4. Jeśli zamiast odżywki wygładzasz włosy silikonem lub jedwabiem, to właściwy moment, aby z nich skorzystać
  5. Dokładnie wyprostuj włosy
  6. Rozpyl produkt nabłyszczający