Kobiety rozsypujące konfetti i brokat
Stylizacja | Trendy w stylizacji dla kobiet

Glitter hair – bajkowe stylizacje na specjalne okazje

O glitter hair zrobiło się głośno w 2015 roku, kiedy to zdjęcia bajkowych fryzur zaczęły masowo pojawiać się w internecie. Instagram oszalał na ich puncie, a dziewczyny rywalizowały o miano brokatowej trendsetterki z najbardziej imponującą stylizacją, łączącą wszystkie kolory tęczy z mieniącymi się drobinkami. Choć szał na punkcie brokatowego trendu nieco zmalał, co rusz odżywa na letnich festiwalach i imprezach sylwestrowych.

Brokat na powiekach, ustach i paznokciach… czemu więc nie na włosach? Stylizacyjne eksperymenty spod znaku glitter hair nie znają granic, zwłaszcza w okresie wakacyjnym i świątecznym. To wówczas fryzjerzy mają ręce pełne pracy, tworząc niezapomniane stylizacje, które dumnie prezentujemy przy wigilijnym stole czy na noworocznym balu. Ozdobienia włosów możesz podjąć się samodzielnie lub z pomocą siostry czy przyjaciółki. Wizyta u profesjonalisty nie jest koniecznością, o ile poziom trudności wymarzonej fryzury nie przekracza Twoich zdolności manualnych! Poniżej przedstawiamy pomysły na brokatowe włosy oraz sposób, w jaki uzyskać glitter roots.

Z czym łączyć brokat we włosach?

Dekoracja włosów brokatem daje bardzo wiele możliwości! Najpopularniejszym uczesaniem z połyskującymi drobinkami w roli głównej jest glitter roots, a więc dowolna fryzura oparta na przedziałku pokrytym brokatem. Ta awangardowa ozdoba wygląda imponująco w zestawieniu z dwoma upiętymi na czubku głowy koczkami lub zaplecionymi równolegle warkoczami francuskimi. Brokatowy pył możesz wzbogacić mieniącymi się gwiazdkami czy motywami o innych kształtach. Pamiętaj jednak, że w sytuacjach oficjalnych i pół-oficjalnych liczy się umiar i klasa! Oprószone drobinkami akcenty na włosach będą prezentowały się znacznie ciekawiej, aniżeli włosy na całej długości pokryte brokatem. Niesamowicie modnym w ostatnim czasie jest koński ogon, owinięty pasmem połyskujących włosów, od którego w kierunku czubka rozchodzą się równie połyskujące pasemka. Możesz też zdecydować się po prostu na przedziałek na włosach rozpuszczonych. Czy nie brzmi to jak idealny przepis na fryzurę sylwestrową?

Glitterage

Po glitter roots przyszedł czas na kolejny nowatorski sposób na wykorzystanie brokatu we włosach. To metoda zdobienia pasemek na całej ich długości brokatową masa o konsystencji żelu, techniką przypomina ona koloryzację balejaż. Stąd też nazwa nowego trendu – połączenie słów glitter i balejaż, czyli glitterage. Najlepiej prezentuje się on na rozpuszczonych, lekko falowanych włosach. Spektakularne pasemka rozświetlają fryzurę, dodając jej dynamizmu i magicznego akcentu.

Brokat na przedziałku – od czego zacząć?

Brokat na przedziałku

To nie tylko ekscentryczna ozdoba, ale także sprytny zabieg ukrycia niechcianych odrostów. Bez względu na to, co skłoniło nas do wypróbowania glitter hair warto wiedzieć jak zabezpieczyć sypkie drobinki, by pozostały na naszej głowie na czas imprezy. Możesz użyć zarówno lakieru do włosów, jak i żelu. Poniżej przedstawiamy wersję z żelem do włosów. W celu uniknięcia obsypywania włosów, a przy tym ubrania i wszystkiego co znajduje się w najbliższym zasięgu, sporządzamy mieszankę żelu i brokatu. Potrzebne będą: żel, brokat, miseczka, płaski pędzelek wykorzystywany do farbowania włosów.

  1. Do miseczki wsyp brokat.
  2. Następnie dodaj żel do włosów.
  3. Wymieszaj składniki pędzelkiem.
  4. Na wykonany zgodnie ze swoją wizją przedziałek nałóż warstwę powstałej mieszanki.
  5. Poczekaj aż żel zaschnie i stwardnieje.

Rekomendowane produkty