Modelki na wybiegu z karbowanymi włosami
Stylizacja | Trendy w stylizacji dla kobiet

Karbowane włosy: dla nich odważysz się na podróż w czasie

Ekscentryczne, niemal karykaturalne fryzury z lat 80. zdają się być bogatym źródłem inspiracji dla współczesnych stylistów fryzur. Trendem, który po latach niesławy wrócił na pokazy mody i do świata show-biznesu są charakterystycznie zagięcia na włosach. Karbowanie, bo o nim mowa, przyjmuje dziś dojrzalszą formę, z gracją wkomponowując się w wyszukane upięcia i stanowiąc idealne tło zarówno dla eleganckich, jak i niekonwencjonalnych stylizacji.

Moda charakteryzuje się powtarzalnością. Style i trendy przychodzą, by w krótkim czasie ustąpić miejsca nowościom. Ciężko jednak o prawdziwe nowości w świecie mody, dlatego też szał na karbowane włosy to nic innego jak wynik sięgania przez stylistów do przeszłości. Nie jest to jednak wierne odwzorowanie śmiałych fryzur w stylu latach 80., o prowokacyjnych kształtach i imponującej objętości. Dzisiejsza wersja jest nieco bardziej stonowana, nie towarzyszy jej już mocny makijaż oczu i ust. Co więc liczy się w 2018 roku? Naturalność, minimalizm i umiar. Dla ciekawego efektu zrezygnuj z karbowania włosów na całej długości i obsesyjnego używania lakieru. Daj się ponieść fantazji i eksperymentuj z fakturą uczesania jedynie w niektórych jego sekcjach. W ten sposób dodasz fryzurze głębi i subtelności.

Jak karbować włosy?

Jeżeli lata Twojego dzieciństwa i młodzieńczego buntu przypadają na okres świetności karbowanych włosów, z pewnością wiesz jak uzyskać ten fantazyjny look. Przygotowania na szkolne dyskoteki czy nocowanie u przyjaciółki przebiegały pod znakiem plecenia drobnych warkoczyków, a może wprawnie posługiwałaś się już karbownicą? Pierwsza z opcji, choć wymaga sporej rezerwy czasu, na pewno wynagrodzi Ci trudy pożądanym efektem bez narażania włosów na szkodliwe działanie wysokiej temperatury. Użycie karbownicy lub specjalnych nakładek do prostownicy jest bez wątpienia szybsze i bardziej profesjonalne, wymaga jednak zastosowania termoochrony włosów.

 

Wskazówka: Pamiętaj o zastosowaniu pianki stylizacyjnej przed przystąpieniem do karbowania włosów. Dla jeszcze lepszego utrwalenia użyj lakieru tuż po skończeniu.

Karbowane włosy: fryzury w zgodzie ze współczesną estetyką

Przywracanie do życia zapomnianych trendów może być niezwykle inspirujące i dać nam niemałą satysfakcję. Warto jednak dostosować je do panującej estetyki, kreując niepowtarzalny styl. Sprawdź z czym łączyć karbowane włosy w nowoczesnej odsłonie.

Kobieta odwrócona tyłem z nisko upiętym końskim ogonem o pokarbowanym pasemkach

Karbowane pasemka w kucyku to świetny pomysł na odświeżenie klasycznego upięcia. Wystarczy, że pokarbujesz pojedyncze pasma włosów, a ostateczny efekt będzie tak różny od pierwotnego! Aby uniknąć efektu przesuszonych i puszących się włosów, zadbaj o ich właściwe nawilżenie i nabłyszczenie. Taka fryzura sprawdzi się nie tylko na specjalne okazje, ale i na co dzień. Możesz eksperymentować z różnymi wariacjami na temat karbowanych włosów i końskiego ogona. Karbowane włosy u nasady, proste w upięciu lub odwrotnie to tylko niektóre z propozycji.

Kobieta z pokarbowanymi sekcjami fryzury

Karbowany akcent dowodzi, że karbowanie jest ozdoba samą w sobie i doskonale redefiniuje każdą klasyczną fryzurę. Rozpuszczone włosy ze zmienioną gdzie nie gdzie fakturą wyglądają modnie i naturalnie. Dodatkowo fryzura zyskuje objętość i staje się bardziej sprężysta.

Kobieta z blond karbowanymi włosami na kilka centymetrów od czubka głowy

Fakturowy kontrast to odważna wersja, która spośród dotychczasowych propozycji wygląda najbardziej ekstrawagancko. A to za sprawą karbowanych włosów prawie na całej długości z wyjątkiem samego czubka głowy. Włosy możesz pokarbować jedynie na wybranej wysokości lub jeśli posiadasz grzywkę – samą grzywkę. Jaskrawe kolory, mocny makijaż ust i duże, geometryczne kolczyki to jawne nawiązanie do lat 80., umiejętnie zaadoptowane do współczesnych standardów.

Dla kogo i na jakie okazje?

Karbowanie włosów to jeden ze sposobów na nadanie im objętości, dlatego posiadaczki cienkich i pozbawionych życia fryzur będą szczególnie zadowolone z powrotu tego trendu. Modne zagięcia najlepiej wyglądają na długich i średniej długości włosach. W przypadku krótkich, uzyskany efekt będzie mniej spektakularny, a fryzura trudniejsza do okiełznania. Pamiętaj również o odpowiednim nawilżeniu włosów w przypadku częstego korzystania z karbownicy – zabieg ten nie powinien być wykonywany codziennie, ponieważ wpływa negatywnie na kondycję włosów.


Chcesz urozmaicić fryzurę na Halloween lub dodać pikanterii karnawałowej stylizacji? Karbowanie włosów może być opcją dla Ciebie. Z kolei jako dyskretny element, modne zygzaki będą integralną częścią codziennej fryzury.