Kobieta z matowymi włosami
Stylizacja | Trendy w stylizacji dla kobiet

Modne matowe fryzury

Niepisana tradycja mówiła, że włosy powinny lśnić. Ta tradycja właśnie się zdezaktualizowała. Kobiety odkrywają piękno w wersji matowej. Prezentujemy inspirujące matowe stylizacje – casualowe, naturalne i nieco chaotyczne.

Stare zasady zastępują nowe. Ta „zasada” dotyczy także stylizacji włosów. Włosy nie muszą być długie, perfekcyjnie ułożone ani lśniące. Zmiana jest naturą mody. Nowoczesne kobiety lubią nosić krótkie włosy, nie poświęcają zbyt wiele czasu na układanie fryzur i lubią matowe wersje stylizacji.

Na zdjęciu powyżej argentyńska modelka Candela Novembre pokazuje jak atrakcyjna może być alternatywna wersja lśniącej i perfekcyjnie ułożonej fryzury. Włosy ścięte w tzw. „lob”, czyli przedłużoną wersję klasycznego boba (od ang. long bob), ułożyła w fale. Gęste włosy w odcieniu średni blond są matowe.

Zalety matowych fryzur

Matowe upięcia nadają fryzurom nonszalancki charakter. Włosy powinny wyglądać naturalnie, tak jakby fryzura, ani jej stylizacja nie odgrywała żadnej istotnej roli. Ta idea doskonale wpisuje się we współczesny trend stylizacji włosów, który na piedestale stawia całkowicie naturalne, swobodne stylizacje. Ekstrawagancki makijaż typu „smokey” czy jaskrawa szminka tworzą prowokujący kontrast do prostej stylizacji.

Jak stylizować matowe fryzury

Matowe fryzury wymagają struktury i kształtu, które można ułożyć bez większego wysiłku, korzystając z odpowiednio dobranych produktów do stylizacji.


Matowe fryzury i matowa pasta

Matowa pasta jest doskonałym wyborem, jeżeli chcesz uzyskać efekt matowych włosów.

Stylizacja: Niewielką ilość pasty rozetrzyj w palcach i nałóż na włosy lub pojedyncze pasma.


Matowe fryzury i puder dodający objętości

Puder dodający objętości nada fryzurze matowy wygląd, dodając jej objętości. Włosy będą wyglądać matowo i łatwo poddadzą się stylizacji.

Stylizacja: Puder nałóż u nasady włosów aż po końce. Wystarczy, że rozprowadzisz go palcami, szczotka nie jest konieczna.


Matowe fryzury i suchy szampon:

Suchy szampon dodaje włosom objętości i nadaje im matowy look. Można go łatwo rozpylić na włosach, zastępując nim zwykły szampon. Przydaje się, gdy brakuje czasu na pielęgnację włosów.

Stylizacja: Niewielką ilość suchego szamponu nałóż na włosy i pozostaw na ok. 3 min. Palcami lub ręcznikiem wmasuj we włosy. Na koniec wyczesz szampon z włosów i ułóż je.

Zapraszamy do czerpania inspiracji stylizacyjnych z wybranych przez nas zdjęć.

Fotogaleria: Gwiazdy lubią mat