Kobieta z długimi brązowymi włosami
Stylizacja | Trendy w stylizacji dla kobiet

Magia? Nie, to przedłużanie włosów

Metod przedłużania włosów jest niemal tak wiele, jak powodów, dla których chcemy mieć dłuższe i grubsze włosy. Przeprowadzimy Cię bezpiecznie przez tę dżunglę tak, byś poznała najważniejsze dostępne sposoby przedłużania włosów. Oczywiście pokażemy także zdjęcia gwiazd, na których prezentują zaprezentujemy wspaniałe rezultaty tych zabiegów.

Ashley Simpson nie ma zamiaru czekać na Matkę Naturę, aż ta wyposaży ją w dłuższe włosy. Zmienia długość i gęstość fryzur wtedy, gdy sama ma na to ochotę.

Jednego dnia podziwiasz wielką gwiazdę, która pozuje do zdjęć na czerwonym dywanie, nosząc włosy sięgające ramion. Następnego dnia wydarza się cud: ta sama gwiazda olśniewa burzą włosów, która wyrosła jej prawdopodobnie w trakcie snu. Czy mamy do czynienia z czarami? Magia nie ma z tym nic wspólnego! Żadne czary nie mogą sprawić, by włosy urosły przez noc o kilka ładnych centymetrów. Ten magiczny trik możemy wykonać przedłużając włosy.

Chcesz mieć dłuższe, grubsze i piękniejsze włosy lub całkowiecie zmienić wizerunek? Żaden problem! Matce Naturze można pomóc na kilka sposobów. Przedłużanie włosów zapewni Twojej fryzurze pożądaną długość i grubość. To także dobry sposób na poradzenie sobie z nieprzyjemnym okresem przejściowym podczas zapuszczania włosów. Nie musisz już czekać, aż włosy same odrosną!

Podjęcie decyzji o przedłużeniu włosów jest banalnie proste. Trudniej jest znaleźć właściwą metodę. Generalnie, istnieją trzy rodzaje przedłużania włosów – metoda na klips, doczepianie włosów i doklejanie pasm. Wszystkie te metody różnią się pod względem czasochłonności i kosztowności, a rezultaty mają także zróżnicowaną trwałość. Pozytywne jest to, że z dobrodziejstw przedłużania włosów może skorzystać każdy, która kto ma włosy o długości przynajmniej 10 cm. W praktyce, powinnaś najpierw zdecydować jak długo chcesz nosić dłuższe włosy i jak dużą swobodę stylizacji chcesz sobie zostawić.

 

Przedłużanie włosów za pomoca klipsów

Czy lubisz eksperymentować z fryzurami i codzienne zmiany zmieniać stylizacje? Chcesz oszczędzać czas i pieniądze? Jeżeli odpowiedziałaś pozytywnie na co najmniej jedno z tych pytań, przedłużanie włosów za pomocą klipsa jest propozycją właśnie dla Ciebie. Klipsy umieścisz we włosach przypinając je wsuwkami lub spinkami. Ta metoda jest łagodna dla włosów i kieszeni. Nie jest też czasochłonna.
Co najważniejsze, nie wymaga też pomocy specjalisty. Możesz więc samodzielnie dowolnie eksperymentować z fryzurami w domu. To także dobra propozycja dla osób, które nie są do końca przekonane do przedłużania włosów. Odczepienie włosów przedłużonych za pomocą klipsa jest tak szybkie, jak ich przypięcie.

Przedłużanie włosów przez przyczepianie

Przyczepianie włosów to dobre rozwiązanie dla osób tych, którzy chcą na dłużej zmienić swoją stylizację i cieszyć się fryzurami z długich włosów. W tej metodzie, pojedyncze pasma włosów są doczepiane do naturalnych, przy użyciu plastiku lub keratyny. Jest to zabieg czasochłonny i wymaga powtarzania mniej więcej co cztery miesiące, w zależności od jakości przedłużenia, tempa wzrostu włosów i pielęgnacji. Dlatego też, ta metoda jest raczej kosztowna, ale zapewnia jednocześnie piękne i długotrwałe rezultaty.

Przyczepianie włosów może odbywać się na zimno lub przy użyciu wyższej temperatury. Przyczepianie włosów z wykorzystaniem ultradźwięków, skompresowanego powietrza czy lasera to powszechnie stosowane, wysokiej jakości techniki, które nadają włosom objętość i długość. Innym, niewymagającym ciepła, sposobem przedłużania włosów, jest doczepianie pasm na metalowych lub plastikowych rękawach. Umieszcza się je na naturalnych włosach za pomocą specjalnych szczypiec.
Inna technika doczepiania włosów na zimno to wplatanie. Ta klasyczna, bardzo czasochłonna metoda przedłużania włosów polega na wplataniu lub przyszywaniu pojedynczych pasm do naturalnych włosów.

Treska

Jeżeli nie dysponujemy taką ilością czasu, jakiej wymaga metoda przedłużania włosów przez przyczepianie kolejno pojedynczych pasm, możemy doczepić treskę. Do naturalnych włosów przyczepiamy pęk sztucznych, który doszyto lub przyklejono do specjalnego paska. Doczepiając go do naturalnych włosów, natychmiast uzyskujemy efekt bujnej i długiej czupryny. Słabą stroną tej metody jest duże prawdopodobieństwo niezamierzonego odczepienia się treski. Trzeba mieć także na tyle długie włosy, żeby zakryć nimi łączący pasek.

Pasek przykleja się do naturalnych włosów klejem silikonowym. To szybki zabieg, ale jego usunięcie wymaga użycia rozpuszczalnika.

Gwiazdy lansują modę na przedłużanie włosów

Przedłużanie włosów sztucznymi i naturalnymi pasmami włosów

Oczywiście, przedłużone włosy muszą być możliwie najbliższe naturalnym. W naszej szerokości geograficznej, najlepiej sprawdzają się włosy europejskie lub indyjskie. Najbardziej cenione są szczególnie włosy indyjskie, gdyż raczej nie stosuje się na nie zabiegów chemicznych. Nie rekomendujemy wyboru włosów chińskich, ze względu na ich wyraźnie większą grubość. W celu jej zmniejszenia, włosy poddaje się działaniu kwasów, które pozwalają na usunięcie zewnętrznej osłonki włosa. Niestety ten zabieg osłabia także włosy, czyni je bardziej wrażliwymi i pozbawia blasku. Dobrze utrzymane, naturalne włosy można ponownie użyć. Choć są droższe, mają swoje zalety. Nie są tak wrażliwe na działanie wysokich temperatur powietrza i można je farbować.

Przewagą sztucznych włosów jest ich niższy koszt. Sprawdzą się dobrze także przy krótkotrwałym użyciu. Za pomocą różnorodnych, wysokiej jakości pasm sztucznych włosów, można osiągnąć niesamowicie niezwykle naturalnie wyglądający efekt długich i pełnych objętości włosów. Sztucznych włosów nie można jednak farbować. W sprzedaży oferowany jest jednak bardzo duży wybór odcieni. Opalizujące, sztuczne pasma, pozwalają sztucznym włosom mienić się pod wpływem światła. Dzięki tej właściwości, można je jeszcze łatwiej dopasować do naturalnych włosów.