Kobieta z jasnymi blond włosami uniesionymi u nasady
Stylizacja | Trendy w stylizacji dla kobiet

Saint Econic: eteryczny i szlachetny

W stylu Saint Econic chodzi o ekologię. Styl odwołuje się do wyglądu niewinnych aniołków. Długie włosy artystycznie upina się we fryzury o dużej objętości lub luźno układa w eteryczne fale. Asymetryczne przedziałki wprowadzają do stylizacji czyste i intrygujące elementy. Niezależnie od rodzaju upięcia czy stylizacji, jedna rzecz pojawia się zawsze – pełna objętości z tyłu głowy fryzura a la Brigitte Bardot. 

Pianka i puder dodające objętości w przypadku stylizacji Saint Econic nie mają prawa stać się towarem deficytowym. Tutaj możesz pozwolić sobie na nadmiar. Nałóż na otarte ręcznikiem włosy sporą ilość pianki dodającej objętości, a następnie wysusz je suszarką, zwieszając głowę w dół. W ten sposób nadasz włosom sprężystość. Następnie, dla zwiększenia objętości fryzury, nawiń włosy na grube wałki. Wysusz je do końca i pozwól im ostygnąć. Dopiero teraz delikatnie zdejmij wałki.

Jeżeli chcesz upiąć włosy, natapiruj je na czubku głowy i z tyłu. Końce swobodnie zabezpiecz spinkami przy szyi. Włosy dla utrwalenia upięcia spryskaj lakierem. Fryzura będzie bardziej praktyczna na co dzień, jeżeli zamiast upinania włosów, złączysz dwa pasma z tyłu głowy. W tej wersji końce włosów opadają z tyłu i poruszają się wraz z każdym Twoim krokiem.