Cary Delevingne z włosami upiętymi z boku
Stylizacja | Trendy w stylizacji dla kobiet

Włosy zaczesone na bok - stylowo!

Kobiety, które mają długie włosy w sposób naturalny zaczesują je przed ramię. Proste, kręcone, falujące czy splecione włosy zaczesna na bok tworzą wyjątkowo atrakcyjną stylizację. Możesz wypróbować jedną w wielu wersji fryzur na jedną stronę.

Włosy zaczesane na bok, także przed ramię prezentują się wspaniale niezależnie od tego czy są proste, kręcone, falujące czy splecione. Taka stylizacja pozwala kreować uczesania na dowolne okazje. W niemal wszystkich przypadkach asymetria staje się frywolnym akcentem fryzury. Swobodny charakter fryzur na jedną stronę zachęca do kreatywności. Dobrej zabawy!

Jak układać włosy po jednej stronie

Sposobów na zaczesanie włosów na jedną stronę jest wiele. Jeżeli fryzura ma przedziałek, włosy układane są na bok po przeciwnej stronie. Ważne jest, aby włosy sięgały co najmniej do ramion. Na wiele sposobów można także upinać pasma z tyłu głowy. Wykorzystaj w tym celu niemal niewidoczne wsuwki do włosów albo podkreśl fryzurę ozdobnymi spinkami lub ciekawymi dodatkami.

Włosy zaczesane na bok lub ułożone przed ramieniem można skręcać bądź zaplatać. Ciekawą opcją stylizacyjną jest stworzenie takiego uczesania, które przypomina undercut. W tym przypadku włosy po jednej stronie przedziałka są gładko zaczesane i układają się bardzo blisko skóry głowy. Rosario Dawson (na zdjęciu w naszej fotogalerii) poszła o krok dalej i naprawdę zgoliła włosy nad uchem.

Włosy zaczesane na bok możesz układać zgodnie z naturalnym kierunkiem wzrostu włosów. Możesz także samodzielnie stworzyć fale, loki lub wyprostować kosmyki w zależności od Twoich osobistych upodobań i fantazji. W wyjątkowo frywolnej wersji, włosy zaczesane na bok są ściśle lub luźno splecione.

Fryzury układane z boku można łączyć z grzywką czy pasmami tworzącymi fale w poprzek czoła.

Kreatywność nie zna granic! Wypróbuj różne wersje fryzur z włosów zaczesanych na bok i wybierz tą, która najlepiej pasuje do Ciebie. Pianka do włosów, puder dodający objętości i wosk będą bardzo pomocne w układaniu fryzur, ułatwią stylizację i nadadzą włosom połysk.

Fotogaleria: Gwiazdy z włosami zaczesanymi na bok

Rekomendowane produkty