Modelka z włosami gładko zaczesanymi z przedziałkiem
Stylizacja | Trendy w stylizacji dla kobiet

Tydzień Mody w Mediolanie 2012 – fryzury z wybiegów

Na Tygodniu Mody w Mediolanie mieliśmy okazję zobaczyć propozycje od ponad 65. marek, takich jak Emporio Armani, Gucci czy Bottega Veneta. We włoskiej metropolii zaprezentowano światu kolekcje jesienno/zimowe od największych projektantów. Oczywiście w każdej stylizacji liczyła się nie tylko kreacja, ale także fryzura. Przedstawiamy Wam fryzjerskie stylizacje z mediolańskiego tygodnia mody, które naszym zdaniem okazały się najpiękniejsze.

Cieszy nas, że niektóre propozycje fryzur powracają w nowych aranżacjach. Przykładem są warkocze zaproponowane przez Emilio Pucci i Salvatore Ferragamo czy pełne objętości fryzury od  Johna Richmonda, Lorenzo Rivy czy Dsquared, długie grzywki modelek domów Cavalli i Marni, a także niesubordynowane fale z wybiegów Gucciego i Normaluisy.

Fryzury na mediolańskim tygodniu mody: grzywki stylizowane żelem

Asymetryczne wodne fale Etro

Asymetryczne wodne fale Etro

Tworzenie niezwykłych stylizacji wymaga sporego talentu,  którego z pewnością nie zabrakło stylistom na tegorocznym tygodniu mody w Mediolanie.

Styliści Etro zaproponowali własną interpretację gładkiej fryzury, która bardzo przypadła nam do gustu. Centralnie wykonany przedziałek i zaczesane do tyłu włosy, przypominają  wodne fale. Natomiast linia włosów nad czołem przykryta jest włosami tylko z jednej strony. 

Fryzury z mediolańskiego tygodnia mody: skręcone warkocze

Przyjrzyjmy się również  fryzurom widzianym u Fendi z dwóch powodów: po pierwsze jego modelki mają zawsze coś ciekawego do zaprezentowania, a po drugie w wyglądzie tych skręconych przy szyi warkoczy było coś wyjątkowego… Perfekcja ich wykonania sprawiała, że zastanawialiśmy się nad autentycznością tej fryzury.

W galerii poniżej prezentujemy ciekawe fryzury podpatrzone na Tygodniu Mody w Mediolanie.

Tydzień Mody w Mediolanie – propozycje fryzur