Fryzury męskie zaczesane do tyłu
Stylizacja | Trendy w stylizacji dla mężczyzn

Jakie fryzury męskie zaczesane do tyłu są w modzie?

Są takie cięcia, które nigdy nie wychodzą z mody – wśród popularnych i uniwersalnych są m.in. fryzury męskie zaczesane do tyłu. Jeśli nie masz zaufania do chwilowych trendów, postaw na sprawdzone rozwiązania, a szalone stylizacje zostaw innym.

Elegancki mężczyzna rozmawiający przez telefon posiadający modną, zaczesana do tyłu męską fryzure.
© Getty Images

Zaczesana do tyły męska fryzura to hit! Jest to idealna propozycja dla każdego mężczyzny.

Przeglądasz różne fryzury męskie? Zaczesane do tyłu włosy to popularne cięcie, które od lat ma swoich zwolenników i prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody. Podpowiadamy, dla kogo będzie to dobry wybór, a także, jakich kosmetyków użyć, aby zapewnić włosom połysk i uzyskać jeszcze lepszy efekt. Fryzura powinna być przemyślana i dopracowana, aby robiła wrażenie, ale też była wygodna na co dzień.

 

Włosy zaczesane do tyłu – klasyczne męskie uczesanie. Eleganckie i klasyczne męskie cięcia to m.in. fryzura zaczesana do tyłu. To trend, który nigdy nie przeminie, ale też nie każdemu pasuje. Całość zaczesana w tył to dobra opcja dla młodych mężczyzn, którzy chcą podkreślić swoją niezależność. Mimo to fryzura pozwala na różne stylizacje, gdyż można ułożyć ją na wiele sposobów – na płasko albo z lekkim uniesieniem.

Jakie fryzury męskie zaczesane do tyłu są w modzie?

Klasyczny „zaczes”. Fryzury męskie zaczesane do tyłu nie są dla każdego – musisz mieć włosy o długości około 15 cm, aby udało się je w ogóle zaczesać i aby nie sprawiały nieestetycznego wrażenia.
Aby je ułożyć, warto zastosować żel lub piankę na mokre włosy, aby nadać im kształt podczas suszenia. Do zaczesywania ich do tyłu użyj szczotki lub grzebienia, a do eksperymentów pomady z matowym lub połyskującym wykończeniem.

Facet z męską fryzurą dla brązowych włosów.
© Getty Images

Włosy zaczesane do tytuły to idealna propozycja dla mężczyzny w każdym wieku.

Pompadour – wielki powrót cięcia. To jedna z najbardziej znanych męskich fryzur klasycznych, która obecnie na nowo stała się modna. Dawniej trend ten wylansował m.in. Elvis Presley! Cięcie wyróżnia się charakterystyczną falą, czyli podkręconymi włosami na grzywce. Tył jest krótszy, aby móc uzyskać trójkątny kształt. Jeśli masz wydłużoną twarz, nie podnoś pompa zbyt wysoko.
Aby wykonać takie uczesanie, należy zapuścić włosy – wymagana długość grzywki to minimum 10 cm. Potrzebna będzie jeszcze okrągła szczotka, poprawiający objętość i utrwalający lakier w sprayu, mocny żel do włosów i wosk modelujący z serii Schwarzkopf 3DMen.

 

Undercut. Fryzura przypomina „zaczes” czy pompadour, ale nie musisz mieć aż tak długich włosów jak do nich ani zaczesywać ich wyjątkowo mocno. Całość jest bardziej płaska. Aby móc ją wykonać, musisz mieć włosy o długości co najmniej 6 cm. Cięcie jest niezwykle uniwersalne i pasuje każdemu, niezależnie od kształtu twarzy.

- rzeźbienie indywidualnego i unikalnego stylu. - stylizowanie chaotycznych pasm. - bardzo mocne utrwalenie.

Odważne fryzury męskie – wygolone boki

Modną wersją tego uczesania jest tzw. undercut, czyli z wygolonymi bokami. Włosy zaczesane do tyłu – to męskie uczesanie jest niezwykle popularne wśród młodych panów. Warto jednak wiedzieć, że mężczyźni o okrągłej twarzy nie powinni jej wybierać, gdyż optycznie poszerza twarz.


Lubisz nieco niepokorne i odważne fryzury męskie? Wygolone boki i włosy zaczesane do tyłu to intrygujące połączenie! Możesz zgolić je do zera, uzyskując pożądany efekt. Jeśli jeszcze dodasz nieco biżuterii i zapuścisz brodę, całość będzie robić wrażenie i wpisywać się w obecne trendy w 100 procentach!

Czy fryzura zaczesana do tyłu jest wygodna?

Fryzury męskie zaczesane do tyłu cieszą się dużą popularnością, ale niektórzy obawiają się zbyt czasochłonnej pielęgnacji oraz niewygody, np. podczas uprawiania sportu. Zwykle wystarczy żel lub wosk modelujący, aby szybko uzyskać modną i trwałą fryzurę. Sprawdzą się w codziennym użytkowaniu, zapewniając mocne utrwalenie nawet amatorom aktywnego trybu życia.