Model z wąsami i włosami zaczesanymi na żel
Stylizacja | Trendy w stylizacji dla mężczyzn

Męskie trendy 2015 – porady stylizacyjne

Długie włosy, fryzury układane żalem, zarost – te style cieszą się popularnością od lat. Warunkiem tej ponadczasowości męskich fryzur jest prostota i plastyczność. Przed nami nowe aranżacje tych trendów - prezentujemy aktualne trendy w męskich stylizacjach.

Na pokazach Moda Uomo w Mediolanie projektanci prezentowali najświeższe pomysły na stroje i fryzury dla mężczyzn. Co piszczy w trendach na 2015?


Podstawą trendów 2015 jest połączenie sportowego wyglądu z elegancją.

Fryzura bez odpowiedniego stroju? Te dwa elementy są nierozłączne. Dzisiaj kobiety i mężczyźni przeglądają wzajemnie swoje szafy poszukując ciekawych i praktycznych pomysłów. Stylizacyjne uprzedzenia odeszły do lamusa i dziś mężczyźni noszą nie tylko długie włosy. W XXI wieku nie uciekają także od koloryzacji, loków, akcesoriów do włosów czy torebek.

Więcej na temat stylizacji dla mężczyzn na 2015 rok znajdziesz tutaj:

Galeria: Męskie trendy 2015

Codzienny, retro i ekstrawagancki: żel we włosach

Trzy różne sposoby na stylizację włosów żelem

Podobnie jak w poprzednich latach, układanie włosów z pomocą żelu jest często praktykowanym zabiegiem w męskich stylizacjach. 2015 rok pokaże jednak, że fryzury tworzone w ten sposób mogą być różnorodne.

Codzienny (po lewej): Fryzury układane z pomocą żelu mają często elegancki charakter. Jednak kilka szczegółów może całkowicie odmienić ten look. Używając grzebienia, nałóż na włosy niewielką ilość żelu. Zaczesuj włosy do tyłu, omijając końce. Potem nałóż elastyczną opaskę i podwiń końce włosów ku górze. W ten sposób łączysz gładki i elegancki wygląd fryzury z elementami artystycznego nieładu.

Retro (po środku): James Dean jest dla wielu mężczyzn wiecznym wzorem  stylizacji. Jego układane z pomocą żelu włosy ponownie wracają do łask w 2015 roku. Cechami charakterystycznymi takich retro-fryzur są: przedziałek ułożony nisko z boku głowy, krótkie włosy po bokach i zaczesana z pomocą żelu warstwa wierzchnia.

Ekstrawagancja (po prawej): Uczesane gładko do tyłu włosy podkreślają linię twarzy. Takie fryzury pasują zarówno osobom o wydatnych jak i miękkich rysach. Wet-look to propozycja elegancka dla każdego. Nam do gustu przypadła zwłaszcza w połączeniu z zebranymi w kucyk i podwiniętymi włosami (podpatrzone na pokazie Les Hommes w Mediolanie).