Mężczyzna z krótkimi włosy uniesionymi na czubku
Stylizacja | Trendy w stylizacji dla mężczyzn

Mężczyzna nowoczesny

Moda przychodzi i odchodzi, by ponownie powrócić. To samo dotyczy trendów fryzjerskich. Przedstawiamy pomysły na modną stylizację męskich włosów i zdradzamy jak je wykonać.

Modne dzisiaj fryzury można byłoby nazwać stylizacjami “retro”, a nie nowoczesnymi. Tę pozorną sprzeczność można łatwo wyjaśnić. Nowoczesny, nowy, modny styl – jakiegokolwiek określenia byśmy nie użyli – czerpie z minionych dekad. W ostatnich trendach znajdziemy więc quiffy z lat 50. i 60., undercut - fryzurę modna w latach 80. i swobodne fryzury z lat 90..

Nowoczesne i w stylu retro jednocześnie

Lubimy powtarzać to, co najlepsze z historii – przynajmniej w męskich stylizacjach. Oczywiście o tym, co jest najlepsze decyduje każdy z nas. Współczesne propozycje męskich stylizacji chętnie odwołują się do doświadczeń starszych pokoleń. Nowoczesne wersje klasyki są tym, co na głowie mieć dziś trzeba.

Nowoczesna klasyka

Takie ikony stylu jak James Dean, Cary Grant, Elvis czy Curt Cobain swoimi fryzurami niespecjalnie wyróżniałyby się dziś z ulicznego tłumu. Magazyny spokojnie mogłyby umieszczać ich zdjęcia na okładkach i stawiać za wzór w stylizacji.

Wyjaśniamy jak wybrać odpowiednią fryzurę i stylizować klasyczne wzorce w nowoczesnych wersjach.

Fotogaleria: Nowoczesne męskie stylizacje