Sam Claflin z włosami w stylu dandysa
Stylizacja | Trendy w stylizacji dla mężczyzn

Fryzury dla modnego dandysa

Wielu mężczyzn, wzorem brytyjskiego aktora Sama Claflina, dopasowuje do modnej garderoby także odpowiednią fryzurę. Sam Clair nosi włosy cieniowane, z ciemnymi pasmami, które układa w zmierzwioną fryzurę. Designerski kołnierzyk, marynarka i krawat dopełniają codzienny, ale wygładzony look. Bo dandys to styl przez duże S.

Na wiele lat Don Draper, bohater amerykańskiego serialu Mad Man, narzucił fryzjerski trend, gładko ułożonych uczesań z przedziałkiem, w stylu lat 60-tych. Cieniowane, lekko zmierzwione uczesania popularyzowane przez Sama Clafina są więc oznaką nowej fali. W połączeniu z odpowiednim strojem, ta stylizacja ma w sobie wiele uroku i niepowtarzalnego czaru.

Swobodny styl dandysa

Fryzura Sama Claflina stanowi młodzieńczy akcent w męskich stylizacjach. Kręcone włosy męskie szczególnie dobrze sprawdzają się przy takich stylizacjach, gdyż zarówno loki jak i fale dodają fryzurom objętości i sprężystości. Lekkie pasemka i modelowany zarost dopełniają stylizację.

Cieniowanie ułatwia układanie włosów. Fryzura może mieć zarówno lśniący jak i matowy look. Podkreślenie kilku pasm z pomocą żelu czy wosku podkreśla urok fryzury.

Modny dandys

Modny dandys - fryzury dla mężczyzn

Ryan Gosling podkreśla wizerunek dandysa zakładając wąsko skrojony aksamitny garnitur.

Styl dandysa wymaga jednak więcej niż tylko odpowiednio dobranej fryzury. Typowy dandys jest stosownie ubrany, a jego strój jest dopasowany w każdym najdrobniejszym szczególe. Niemal wszyscy dandysi mają w swoich garderobach wąsko skrojone sportowe marynarki i dobrze dopasowany garnitur w neutralnym kolorze. W szafie dandysa znajdą się także designerskie jeansy, modne krawaty, jedwabne szale i muszki. Buty są zawsze perfekcyjnie wypastowane. Materiały chętnie wybierane przez dandysów to aksamit, jedwab i kaszmir.