Kobieta z upięciem banan z brązowych włosów
Stylizacja | Upięcie banan

Fryzura banan – glamour i elegancja

Kok banan to klasyka wśród upięć. Niektórzy nazywają go także upięciem francuskim. Pamiętacie „Śniadanie u Tiffaniego”? W tym filmowym klasyku Audrey Hepburn nosiła taką właśnie fryzurę. To upięcie nadaje kobietom wyjątkowo wdzięczny wygląd, a podłużny kształt banana, wydłuża optycznie szyję. Co ważniejsze, ta stylizacja pasuje każdej kobiecie i może mieć wiele wariantów.

Kok banan to fryzura, która pasuje idealnie na wszystkie uroczystości takie jak śluby, wyjścia do teatru, czy wyjątkowe przyjęcia. Ta elegancka fryzura sprawdzi się także w domu i pracy. Oczywiście układanie jej wymaga wprawy, ale dzięki naszym instrukcjom krok po kroku, każdy sobie z nią bez problemu poradzi.

Niezbędnik bananowego upięcia

Banan to kok wymagający włosów o długości co najmniej do ramion. Jeżeli masz delikatne włosy, użyj dodatkowych, doczepianych na klips pasm oraz pudru unoszącego włosy. Potrzebny będzie Ci grzebień, garść spinek, lakier i wosk. Pomocna dłoń przyjaciółki może okazać się nieoceniona, zwłaszcza przy pierwszych próbach wykonania tego upięcia.

Jak wykonać fryzurę banan

  1. Jeżeli nie masz gęstych, mocnych włosów, nałóż na pasma puder dodający objętości i lekko je natapiruj.
  2. W zależności od stylu i własnych preferencji, możesz przedzielić włosy na środku głowy, przed zebraniem ich z tyłu.
  3. Wykonując klasyczne upięcie, włosy zbiera się nisko przy szyi w kucyk. Nakładając wosk, zapobiegniesz wymykaniu się pojedynczych włosów.
  4. Skręć kucyk ściśle, a następnie wyciągnij go w górę, w kierunku szczytu głowy. Nawijaj go tak długo aż uzyska kształt banana. Fryzurę, w trakcie tej czynności, upinaj spinkami.
  5. Możesz skręcić koniec ogona w ozdobną spiralę lub ukryć go wewnątrz wykreowanego już banana. Końce zabezpiecz spinkami.
  6. Na koniec fryzurę banan utrwal mocno lakierem do włosów. W zależności od okazji, możesz także wpleść dodatki, takie jak kwiaty, pióra czy dekoracyjne spinki. Doda to upięciu splendoru.
  7. Wersji banana jest wiele. Może polubisz jedną z tych, które pokazujemy w galerii?

Jak wykonać upięcie banan: wskazówki Armina Morbacha

Galeria: Wariacje na temat klasycznego koka banan