Dakota Johnson z upięciem i eleganckiej sukni
Stylizacja | Upięcie banan

Fryzura miesiąca – artystyczna konstrukcja Dakoty Johnson

Dakota Johnson vel Anastasia Steele w ekranizacji kultowej powieści “50 twarzy Grey`a” zdobyła uznanie nie tylko fanów książki. Aktorka promuje film, występując w piekących strojach i fryzurach.  Efekt jest fenomenalny!

Dakota jest córką Melanie Griffith i Dona Johnsona. Początkowo znana była bardziej jako modelka niż aktorka, jednak rola w ekranizacji popularnej powieści „50 twarzy Greya” tę sytuację odwróciła. Fabuła opowiada historię młodej studentki literatury, która zakochuje się w milionerze, Christianie Greyu mającym wyjątkowe upodobanie do erotyki w niekonwencjonalnej formie. Dakota Johnson wcieliła się w rolę głównej bohaterki ekranizacji słynnej powieści.

Aktorka Dakota Johnson rozpoczęła swoja karierę na dużym ekranie od niewielkich ról filmowych w „Social Network” czy „Five Lear Engagement”, które nie przyniosły jej jednak dużej popularności. Znacznie większe sukcesy odnosiła jako modelka, występując na pokazach dużych domów mody. Jej twarz zdobiła także kilka okadek prestiżowych magazynów. Rola w długo wyczekiwanej ekranizacji bestsellerowej powieści otworzyła młodej aktorce drzwi do kariery.

Dakota Johnson: gotowa na spotkanie z krytykami

Fryzura Dakoty Johnson

Dakota Johnson często eksperymentuje z włosami

Doświadczenie w modelingu doskonale sprawdza się w kreowaniu wizerunku Dakoty Johnson. Młoda, pochodząca z Teksasu aktorka sięga po wszystkie dostępne środki, jeśli chodzi o wyrażanie własnego stylu. Zmiana koloru włosów z blond na brązowy czy przejście od długich do krótkich pokazują jej otwarty charakter.  Styl aktorki oscyluje od elegancji po całkowitą swobodę. Na uroczystości LACMA Art & Film w Los Angeles, Dakota pojawiła się stylową fryzurą "bananem". Podoba nam się sposób łączenia warkoczy i skręcanych pasm z klasycznym uczesaniem.

Narzędzia potrzebne do stylizacji

Tę stylizację uda Ci się bez problemu wykonać. Wystarczy zastosować nasze wskazówki. Uczesanie to wygląda najbardziej efektownie, gdy jest wykonywane na długich włosach. Puder dodający objętości pomoże nadać niezbędną objętość włosom delikatnym i cienkim. Przygotuj grzebień do tapirowania, wsuwki, lakier do włosów, wosk i zaczynaj stylizację.

 

Wskazówki stylizacyjne

W tej fryzurze Dakota Johnson wygląda elegancko i uwodzicielsko. Wszystko za sprawą połączenia klasycznych elementów fryzury z warkoczami i skręcanymi pasmami.

1. Na włosy nałóż puder dodający objętości, a następnie natapiruj pasma, nadając im odpowiednią objętość.

2. Podziel włosy na dwa pasma. Wierzchnie zostanie zaplecione, a dolne skręcone ku górze.

3. Na wierzchnią warstwę włosów nałóż niewielką ilość wosku, co zapobiegnie ich puszeniu. Następnie zapleć warkocz francuski do połowy wysokości głowy. Niezaplecioną partię włosów upnij spinkami.  

4. Na niższą partię włosów nałóż niewielką ilość wosku, a następnie ciasno skręć w górę, układając włosy w kształt banana.

5. Pod końcami skręconych pasm ukryj wsuwki oraz  koniec warkocza. Wsuwkami i spinkami upnij skręcone pasmo włosów. Na koniec utrwal lakierem. 

Rekomendowane produkty