Modelka z warkoczami francuskimi
Stylizacja | Warkocz

Warkocz dobierany: wskazówki i stylizacje

Warkocz francuski jest klasykiem, który często powraca w różnych formach. Choć perfekcyjne wykonanie wymaga nieco praktyki, efekt końcowy wynagradza wszelkie trudy. Krok po kroku pokazujemy jak najlepiej wykonać stylizację i prezentujemy różne oblicza dobieranego.

Uwielbiamy warkocze dobierane we wszelkich odmianach. Wyglądają wyjątkowo i mogą być stylizowane na wiele sposobów. Zaplatane w jedno pasmo to najbardziej znana propozycja stylizacyjna, choć to nie jedyny sposób wykorzystania tego splotu (jak widać na wcześniejszym zdjęciu). Tym, co go wyróżnia na tle pozostałych jest wplatanie pasm włosów od góry – to punkt wspólny dla wszystkich dobieranych warkoczy. Jednak to od Twojej konwencji twórczej i wyobraźni zależy, w którym miejscu zaczniesz splot, jak go poprowadzisz oraz to, ile warkoczy wykorzystasz w swojej stylizacji. Niezwykle elegancko prezentują się francuskie warkocze wkomponowane w rozmaite fryzury wieczorowe. Ich uniwersalność to ogromny atut!

Warkocz francuski: jak zrobić dobieranego

Warkocz francuski

Bardzo luźna wersja warkocza francuskiego prawie nie przypomina dobierańca!

1. Na wszystkie pasma nałóż piankę do włosów. Zaczesz pasma do tyłu, wydzielając sekcję na szczycie głowy. Następnie pasmo podziel na trzy części.

2. Prawe pasmo przełóż przed środkowe, tak by prawe stało się środkowym.

3. Lewe pasmo przełóż przed środkowy, tak by lewe stało się środkowym. To podstawa warkocza dobieranego.

4. Niewielkie pasmo z prawej strony głowy przełóż nad prawym kosmykiem i zapleć przed środkowym. W ten sposób prawe pasmo stanie się środkowym.

5. Pasma z lewej strony przełóż nad lewym kosmykiem i zapleć.

6. Powtarzaj krok 4 i 5 na całej długości włosów. Stylizację utrwal lakierem do włosów. 

7. Chcąc nadać fryzurze swobodnego charakteru, poluzuj delikatnie splot, wyciągając lekko kosmyki.

Francuski warkocz: cudowna odmienność

Kiedy już opanujesz podstawy dobieranego warkocza, możesz eksperymentować z rozmaitymi wariantami tego splotu. W naszej galerii prezentujemy pięć różnych propozycji z dobieranym w roli głównej.

Fotogaleria: Warkocz dobierany

Rekomendowane produkty