Woman with Dutch braid
Stylizacja | Warkocz

Nowy, pleciony trend: warkocz holenderski

Wszystkie poznałyśmy już warkocz francuski. Aktualnie, w modzie jest jednak styl, którego nazwa pochodzi od innego europejskiego kraju. Poznajcie holenderski warkocz! Co jest w nim najlepszego? Dzięki naszej nieskomplikowanej instrukcji stworzenie tej trendy fryzury zajmie wam jedynie kilka minut, a efekt na pewno okaże się imponujący.

Warkocz holenderski

Dwa warkocze holenderskie zaplecione na głowie nazywane są także warkoczami bokserskimi

Warkocze już nigdy nie wyjdą z mody. Wręcz przeciwnie! Ta stylizacja już na zawsze pozostanie z nami, jedynie z biegiem czasu zmienia odrobinę swój kształt. Czasami warkocze obnoszą się francuską elegancją, a czasem chińską ekstrawagancją. Ostatnio na głowach trendsetterek i influencerek zagościł warkocz holenderski, który bardzo szybko stał się hitem Instagrama. Nazywany jest także warkoczem bokserskim lub dobierańcem zewnętrznym. Nowy trend pojawił się na głowach gwiazd, takich jak Kim Kardashian, Kylie Jenner, Khloe Kardashian, Katy Perry, czy Rita Ora. Co sprawia że ten nowy styl zyskał tak dużą popularność? Warkocz holenderski nadaje się nie tylko na wesela, urodziny, czy komunie, ale idealnie sprawdzi się także na co dzień, w pracy lub szkole, a nawet na siłowni. To fryzura idealna dla pań o cienkich włosach, ponieważ sprawia perfekcyjną iluzję gęstszych włosów. Poza tym, same przekonacie się, że pomimo imponującego wyglądu jest również niezwykle łatwa w wykonaniu.

Holenderski warkocz leży na włosach, dzięki czemu łatwo uzyskać trójwymiarowy wygląd splotu. Innymi słowy, to odwrotność warkocza francuskiego. Brzmi intrygująco, nieprawdaż? Dzięki naszym instrukcjom będziesz w stanie sama wypróbować ten świeży trend.

Instrukcja: jak zrobić warkocz holenderski

Aby osiągnąć zamieżony efekt potrzebować będziesz odrobiny wprawy oraz włosów o długości co najmniej do ramion. Co ważne, nie powinny być świeżo umyte. Trening czyni mistrza! Gotowa? Zaczynajmy:

  1. Nałóż piankę na włosy, by uzyskać lepszą przyczepność, a następnie zaczesz je do tyłu (wskazówka: delikatne natapirowanie włosów przed pleceniem sprawi, że fryzura wyda się lżejsza, nabierając jednocześnie dużo większej objętości).
  2. Podziel grzywkę na trzy równe części. Reszcie włosów możesz pozwolić luźno opaść. Jeśli chcesz zapleść dwa równoległe holenderskie warkocze (tak jak na powyższym zdjęciu), musisz stworzyć przedziałek i z dwóch powstałych sekcji wydzielić po trzy części.
  3. Teraz, zacznając od linii włosów, umieszczaj na zmianę lewą i prawą część pod częścią środkową.
  4. Podczas plecenia za każdym razem dodawaj kilka pasm z wewnętrznej części do zewnętrznej. Powtarzaj ten proces, aż wykorzystasz wszystkie włosy, które mogłabyś wplatać i dotrzesz do szyi.
  5. Kontynuuj oplatanie włosów od połowy długości po ich końce. Robiąc to, upewnij się, że pleciesz „od spodu” – czyli dalej umieszczasz zewnętrzne kosmyki naprzemiennie z wewnętrznymi pod środkową częścią. Pozwoli to uzyskać wymarzony efekt 3D.
  6. Zabezpiecz swój holenderski warkocz używając gumki do włosów lub wsuwek. Wszystko zależy od ciebie I twojego własnego pomysłu na tę elegancką fryzurę. Na koniec spryskaj głowę delikatnie lakierem i gotowe!
Odkryj: Warkocz