Tył głowy kobiety z lśniącymi, brązowymi włosami zaplecionymi w warkocz wodospad
Stylizacja | Warkocz

Warkocz wodospad: wrażenie gwarantowane!

To romantyczne uczesanie wygląda tak bardzo intrygująco! To prawda, z początku może sprawiać wrażenie skomplikowanego, ale Twoje wysiłki na pewno się opłacą. Podpowiemy Ci, jak zrobić warkocz wodospad na własnych włosach i przekonasz się o tym sama!

Warkocz wodospad na lśniących, brązowych włosach

Warkocz wodospad wygląda rewelacyjnie zarówno u blondynek, jak i brunetek czy szatynek. Wypróbuj go zwłaszcza jeśli na Twoich włosach króluje ombre bądź balejaż.

Szukasz niepowtarzalnej fryzury na ślub? A może chcesz zrobić na kimś wrażenie podczas wieczornego wyjścia? Mamy dla Ciebie prawdziwą gratkę: wodospad z warkocza! Ta pleciona, romantyczna fryzura to wariacja na temat warkocza dobieranego, która z pewnością przyciągnie spojrzenia wszystkich przyjaciół i nieznajomych, niezależnie od okoliczności. Szykowny efekt kaskady wodnej bierze się z pominięcia dolnego pasma włosów przy każdym pełnym cyklu plecenia, składającym się z trzech zaplatań. Wyższa partia fryzury przypomina romantycznego „francuza”, podczas gdy dół opada swobodnie, pasmo po paśmie – dokładnie tak jak woda po wysokich skałach. Dowiedz się, jak wykonać to efektowne uczesanie.

Jak zrobić warkocz wodospad – instrukcja krok po kroku

W przeciwieństwie do niektórych splotów, warkocz wodospad może być wykonany na różnych typach włosów i przy różnych cięciach: na włosach długich i krótkich, gładkich czy kręconych bądź falowanych. Na każdej głowie będzie też wyglądał nieco inaczej, ponieważ istanieje wiele sposobów jego wykonania. Możesz wykreować dwie kaskady po obu stronach głowy, które spotykają się z tyłu. Możesz też wykonać warkocz wodospad tylko po jednej stronie głowy, efektownie podpinając go bądź wieńcząc zwykłym warkoczem. Na koniec zadecyduj, jak powinien wyglądać dół fryzury, kręcąc lub prostując włosy tworzące „kaskady”. To, jaki charakter będzie miała ta fryzura, zależy tylko i wyłącznie od Twojej fantazji! Za chwilę wytłumaczymy Ci w kilku prostych krokach, jak ją wykonać. Nie martw się, przy odrobinie wprawy bardzo łatwo odtworzysz ten romantyczny look.

  1. Włosy okładnie rozczesz i wygładź lub wyprostuj, jeżeli zależy ci na tym, by wodospad i jego tło były nieskazitelnie proste.
  2. Chwyć jedno pasmo włosów znad skroni i przedziel je na trzy części.
  3. Zacznij pleść włosy tak samo, jak przy klasycznym warkoczu.
  4. Dolne pasmo puść luźno, tworząc kaskadę, zamiast niego dobierz i przepleć kolejne pasmo z partii włosów znajdującej się pod warkoczem.
  5. Do górnego pasma warkocza dobieramy kolejne, jak w przypadku dobierańca.
  6. Kontynuuj czynność do momentu, w którym będziesz chciała zakończyć warkocz wodospad.
  7. Możesz zarówno zapleść włosy do samego końca, jak i związać je w pożądanym miejscu używając cienkiej gumki.
  8. Swobodnie zwisający wodospad z włosów i pozostałą część fryzury możesz teraz podkręcić na lokówce, tworząc jeszcze ciekawszy i bardziej dynamiczny efekt. 
  9. Całość utrwal lakierem do włosów.

Warkocz wodospad: kiedy z niego zrezygnować?

Powiedzmy to sobie szczerze: warkocz wodospad niekoniecznie sprawdzi się podczas wysiłku fizycznego. Ponieważ zwisający luźno dół nie jest w żaden sposób podpięty, podczas intensywnego treningu możesz łatwo zepsuć delikatne uczesanie. Wodospad z włosów może też nie być idealną stylizacją dla płaskich i cienkich włosów, chyba że dodasz im objętości, podkręcając zwisające partie.

Rekomendowane produkty