Kobieta z cieniowanymi blond włosami
Stylizacja | Włosy cieniowane

Fryzura shag wprawia w ruch

Stopniowanie, cieniowanie, degażowanie, piórkowanie – wiele nazw, jeden cel – piękna, wygodna i pełna energii fryzura. Nierównomiernie skrócenie długości włosów to uniwersalny sposób na nadanie sprężystości lokom, objętości prostym włosom i lekkości ciężkim. Pokażemy Ci najpiękniejsze wersje fryzury shag i oczywiście krok po kroku wyjaśnimy, jak włosy są cięte. 

Można nazwać ją najgorętszą fryzurą sezonu albo stopniowanym cięciem włosów. Niezależnie od tego, które określenie uznamy za lepsze, pewne jest jedno: fryzura shag – bo o niej mowa – może królować na niemal każdej głowie, niezależnie od typu, długości i struktury włosów. Jak zwykle jednak diabeł tkwi w szczegółach. W przypadku cienkich włosów dobre cięcie oznacza wyjątkowo przyjemne dla oka, łagodne przejścia pomiędzy różnymi długościami. W przeciwnym razie, włosy szybko będą wyglądać na zbyt cienkie i bez życia. Dlatego też fryzury z cienkich włosów nie powinny mieć zbyt mocno wycieniowanych końców.

Fryzura shag – uwaga na strukturę włosów

null

Delikatne włosy, dłuższe niż do ramion nie powinny być cieniowane, ponieważ ich końce wyglądać będą na zbyt cienkie. Na czubku głowy, nawet cienkie włosy mogą być stopniowane, co zwiększy ich objętość. Krótkie, delikatne włosy wyglądają świetnie, jeśli wierzchnia warstwa ma co najmniej pięć centymetrów. Pasma włosów tej długości miękko opadają.

Stopnie nadają lekkości, dlatego są świetną opcją dla grubych włosów. Długie włosy (dłuższe niż do ramion) wyglądają dobrze, gdy są przycięte do wysokości ucha. Fryzura shag orzeźwi też oklapłe loki. Także w tym przypadku trzeba pamiętać o łagodnym łączeniu różnej długości włosów. Jeżeli nie zamierzasz kopiować modnej wśród pudli fryzury, nie obcinaj włosów na czubku głowy zbyt krótko.

To pozwoli stworzyć wspaniałą fryzurę shag

  • Pasemka i refleksy podkreślają wygląd włosów cieniowanych lub stopniowanych. Jeżeli zrobisz je w dwóch lub trzech różnych odcieniach, dodasz fryzurze charakteru.
  • Fryzury shag, a więc oparte na stopniowanych cięciach mogą wyglądać trochę chaotycznie. Wtarcie kremu, żelu lub wosku w suche włosy, podkreśli indywidualny rys fryzury.
  • Zazwyczaj modelowanie cieniowanych fryzur z włosów do ramion lub krótszych nie wymaga walki z okrągłą szczotką. Z powodzeniem zastąpi ją płaska szczotka. Susz włosy pod włos, najpierw na jedną stronę, a później na drugą. Na koniec wysusz włosy zaczesując je do przodu i do tyłu. Dzięki tej metodzie, włosy zyskują objętość i połysk, pozostaną gładkie i proste.
  • Jeśli masz grube włosy, poproś fryzjera o degażowanie. W tej metodzie, większe pasma są cięte na kosmyki za pomocą specjalnych, zębatych nożyczek (degażówek). W ten sposób kontury cięcia staną się łagodniejsze, a fryzura shag będzie mniej zwarta.

Podziwiaj stopniowane fryzury gwiazd