Kobieta unosząca włosy u nasady za pomoca szczotki
Stylizacja | Wskazówki i triki

Proste, ale nie oklapnięte!

Gładkie i lśniące - tak powinny wyglądać nasze włosy. Równocześnie, włosy u nasady muszą mieć sprężystość. Jak spełnić jednocześnie te dwa wymagania? Czy to magia? Wcale nie, można to osiągnąć, stosując pięć naszych porad.

Jak nadać fryzurze obientości

Włosy płaskie u nasady to utrapienie wielu kobiet.

"Czy chcesz wyprostować włosy?” Uważaj! Wiele razy fryzjer zadaje to pytanie, a następnie spełnia obietnicę – a może raczej groźbę? Niektórzy styliści robią to bez względu na kształt głowy czy strukturę włosów. Biorą pasmo po paśmie i wyciągają je na okrągłej szczotce. Oczywiście, dzięki temu Twoje włosy są tak gładkie jak nigdy dotąd, ale też zwisają płasko, bez życia. Z oczywistych względów, większość kobiet tego nie lubi. Ta technika daje dobry efekt tylko wtedy, gdy masz bardzo grube i wytrzymałe włosy, jak również owalny kształt głowy.

Wskazówka 1: właściwa ilość kosmetyków do stylizacji

Pianka, spray lub tonik mogą być wykorzystane do zwiększenia objętości włosów przy samej głowie. Ważne: ilość pianki, jaką należy wycisnąć powinna być wielkości piłki golfowej; w przypadku sprayu wystarczy nacisnąć pompkę sześć lub siedem razy. Większa ilość może skleić włosy. Kosmetyki do stylizacji najlepiej rozprowadzić, przeczesując włosy od skóry głowy aż do wysokości ucha za pomocą grzebienia lub szczotki.

Wskazówka 2: chłodne powietrze

Możliwości suszarki kryją znacznie więcej niż tylko ogrzewanie włosów. Używaj także chłodnego powietrza. Ten krok jest niezbędny, aby osiągnąć trwałą sprężystość i masę. Dlatego najpierw wyciągaj kolejne pasma włosów na szczotce, owiewając je ciepłym powietrzem. Następnie nakręcaj włosy na szczotkę, kierując na nie podmuch chłodnego powietrza. Zostaw szczotki we włosach przez kilka minut. W przypadku włosów do brody lub dłuższych, należy użyć okrągłej szczotki o średnicy co najmniej sześciu centymetrów. Jeśli używasz szczotki z mniejszą główką, uzyskasz zupełnie inny efekt - stworzysz loki.

Wskazówka 3: zmieniaj przedziałek

Włosy przyzwyczają się do wielu rzeczy. Dotyczy to również niezmienianych przedziałków. Włosy mają tendencję do opadania, zwłaszcza w miejscu, w którym zawsze miałaś przedziałek. Potraktuj to jako szansę na zmianę fryzury. Raz na jakiś czas dla odmiany przedziel po drugiej stronie. Twoje włosy u nasady od razu się podniosą i ponownie nabiorą życia i masy. Ta sztuczka sprawdza się świetnie na dłuższych włosach: użyj miękkiej gumki i ściągnij świeżo umyte, wilgotne włosy wysoko na czubku głowy. Rozpuść je po kilku godzinach i ciesz się pełną objętością u nasady włosów.

Wskazówka 4: tworzenie iluzji

Tapirowanie to stary sposób na optyczne pogrubienie włosów u nasady. Oczywiście nie chcesz, aby Twoja fryzura wyglądała jak ptasie gniazdo. Aby tego uniknąć, nie tapiruj górnej warstwy włosów na czubku głowy. Znacznie lepiej będzie, jeżeli najpierw zbierzesz górną warstwę włosów i zepniesz ją na czubku głowy. Następnie natapiruj delikatnie włosy pod spodem grzebieniem z cienkimi zębami. Następnie uczesz górną warstwę włosów i lekko spryskaj na wierzchu lakierem, który będzie zabezpieczać fryzurę.

Wskazówka 5: utrwalenie stylizacyjnego dzieła

Lakier do włosów to idealne wykończenie Twojej fryzjerskiej kreacji. Jednak nawet nie myśl o tym, aby trzymać go nad głową, rozpylając na włosach jak kask. W ten sposób możesz doprowadzić do obciążenia delikatnych pukli. O wiele bardziej efektywne jest podnoszenie poszczególnych pasm i spryskanie ich lakierem z boku u nasady.