Jennifer Morrison z warkoczem wokół głowy
Stylizacja | Zaplecione włosy

Jak zrobić kłosa - fryzurę godną królowej

Jesteśmy pod wrażeniem talentu i stylu aktorki Jeniffer Morrison od chwili, gdy wystąpiła w serialu "House" jako Dr Allison Cameron. W szczególności zachwycamy się jej niezwykle kreatywną fryzurą - warkocz kłos (inaczej: warkocz angielski) ułożony w obwarzanek. Choć ta stylizacja może wydawać się skomplikowana, z naszą pomocą na pewno będziecie w stanie ją odtworzyć.

 

Sztuki efektownego prezentowania się przed kamerą i obiektywem Jennifer Morrison nauczyła się już w dzieciństwie. Jako dziecko wystąpiła na okładce magazynu Sports Illustrated for Kids obok legendarnego Michaela Jordana. Jej kariera nabrała tempa, gdy na dobre zagościła w serialu o doktorze House. Wystąpiła także jako Emma Swan w serii „Once Upon a Time”. Z bardzo pozytywnym odzewem spotkała się jej rola Zoey Pierson w szóstej serii kultowego już „How I Met Your Mother”. Poza pracą modelki i aktorki, Jennifer Morrisom jest również absolwentką anglistyki i teatrologii. Aktualnie jednak koncentruje się przede wszystkim na swojej karierze aktorskiej, a jej uroda, talent i doświadczenie dobrze wróżą jej na przyszłość.

 

Warkocz kłos to dopiero początek!

Jennifer Morrison

 

Dla roli w filmie „Some Girls" Jennifer zmieniła kolor włosów z miodowego blondu na ciepłe odcienie czerwieni. Dla aktorki, która chętnie eksperymentuje ze swoim wyglądem nie stanowiło to najmniejszego problemu. I choć próbowała już wielu odcieni, od słonecznych po mroczną czerń, zawsze powraca do ulubionego blondu, w którym czuje się najlepiej.

 

Po lewej: Morrison lubi także zaskakiwać ciekawymi stylizacjami. Tutaj zmieniła kolor włosów na ciepły głęboki odcień czerwieni. Jesteśmy przekonani, że fryzura prezentowałaby się równie intrygująco, gdyby została zapleciona w warkocz kłos. Stylizacje aktorki są wyjątkowo inspirujące, prawda?

 

 

Jak zrobić kłosa? Praktyczne wskazówki

Warkocz kłos

Warkocz kłos wbrew pozorom nie jest skomplikowaną fryzurą!

Oczywiście dla stworzenia korony konieczne są długie włosy. Niezbędny okaże się także produkt termoochronny, prostownica, pianka stylizująca, gumka, spinki, lakier i wsuwki do włosów. Uczesanie wygląda na bardziej skomplikowane, niż jest w rzeczywistości. Gdy już nauczysz się, jak zrobić kłosa, wszystko okaże się banalnie łatwe.

Korona Jennifer Morrison

Kłos- warkocz, który sprawdzi się przy każdej okazji. Na zdjęciu: Jennifer Morrison

1. Stylizację fryzury z kłosem najlepiej jest wykonać na całkowicie prostych włosach. Jeżeli twoje włosy są kręcone, zacznij od ich wyprostowania.

2. Na włosy nałóż piankę w ilości odpowiadającej wielkości piłki tenisowej. Ułatwi to stylizację fryzury z kłosem i nada jej trwałości.

3. Włosy zaczesz na jeden bok i przełóż przed ramię. Przedziel je na dwa równe pasma i każde z nich weź w dłoń.

4. Niewielką partię włosów z lewej części połącz z tymi, które znajdują się na wewnątrz, po prawej stronie.

5. Palcem wskazującym wydzielaj kolejne pasma z obu stron. Następnie, weź pasmo z zewnętrznej części prawej strony i połącz je z wewnętrznym pasmem lewej strony. Zacieśnij powstający splot dobieranego kłosa.

6. Kontynuuj zaplatanie aż do końca długości włosów. Koniec warkocza-kłosa zwiąż gumką.

7. Warkocz możesz nieco rozluźnić wyciągając pętle na zewnątrz. W ten sposób fryzura wyglądać będzie na bardziej zmierzwioną.

8. Na koniec warkocz ułóż wokół głowy niczym koronę. Z pomocą lakieru do włosów utrwal stylizację.