Stylizacja | Zaplecione włosy

Korona z warkocza prosto z Oktoberfestu

Warkocz dookoła głowy to nasza ulubiona stylizacja i niemal oficjalna fryzura Oktoberfest! Taki wieniec na głowie znakomicie komponuje się z klasycznym strojem. Elegancko wygląda także z tradycyjną sukienką „dirndl”, czy bawarskimi "lederhosen", czyli skórzanymi spodenkami na szelkach – znakomicie ukoronuje każdą stylizację podczas festiwalu Oktoberfest (i nie tylko). Poniżej przedstawiamy wam instrukcję krok po kroku i prezentujemy pięć unikalnych wariacji na temat tej intrygującej fryzury.

Sezon na koronę-warkocz uznajemy za otwarty! W samą porę na Oktoberfest w Monachium! Weź swoje pukle w garść i stwórz stylizację, która będzie twoją wizytówką. Pleciona korona z włosów na Twojej głowie uczyni Cię bezkonkurencyjną królową. Tradycyjna, stylowa i praktyczna: to klasyka, która sprawdzi się nie tylko podczas festiwali folklorystycznych. Niezależnie od tego, czy kołyszemy się do muzyki siedząc pod namiotem, przechadzamy się po terenie festiwalowym, flirtujemy w ogródku piwnym czy może bawimy się podczas przejażdżki na karuzeli – warkocz dookoła głowy pozostanie na swoim miejscu.

Korona z warkocza: czego potrzebujesz?

Oczywiście ta imponująca pleciona fryzura najlepiej wygląda, gdy stworzymy ją z długich włosów. Nie martw się, przedłużane włosy również zdadzą egzamin - możesz nawet kupić gotowe warkocze i po prostu wpiąć je we włosy! Aby uzyskać naprawdę szybki i piorunujący efekt, możesz skorzystać ze zwykłej opaski na włosy ozdobionej warkoczem. Oto czego będziesz potrzebowała do wykonania własnego splotu: żel do włosów, dwie cienkie gumki, spinki, lakier oraz wsuwki.

Klasyczna korona z włosów krok po kroku:

  1. Aby uzyskać niezbędną elastyczność i podatność na stylizację, rozprowadź piankę do włosów o wielkości kulki tenisowej na włosy osuszone ręcznikiem, a następnie wysusz je suszarką.
  2. Uformuj przedziałek z boku i podziel włosy na dwa pasma tego samego rozmiaru.
  3. Zwiąż dwa pasma w końskie ogony, po prawej i lewej stronie, z tyłu szyi.
  4. Zapleć każdy z dwóch kucyków w warkocz.
  5. Połóż warkocz od prawej do lewej strony, przez środek głowy, formując z niego opaskę, a następnie przymocuj całość szpilkami do włosów.
  6. Połóż drugi warkocz od lewej do prawej strony, nad szczytem głowy, wzdłuż drugiego warkocza (z przodu lub z tyłu).
  7. Wsuń końce plecionek pod zwinięte warkocze (w razie potrzeby użyj spinek do włosów) , a na koniec spryskaj włosy odrobiną lakiery. Twoja korona z włosów jest gotowa!

Wszystkie odsłony korony z warkocza