Uma Thurman z eleganckim plecionym upięciem
Stylizacja | Zaplecione włosy

Uma Thurman – gwiazda miesiąca

Fryzura Umy Thurman może budzić podziw i zachwyt. Charyzmatyczna aktorka wystąpiła na Berlinale zachwycając lokami i falami, które luźno zebrała w kucyk i splotła w warkocz. Dowiedz się jak stworzyć taką fryzurę.

Uma nosi imię po pięknej hinduskiej bogini Umie, pani boga Shiva, Królowej Gór, Złotego Środka, która ucieleśnia to, czym jest równowaga. To z pewnością wysokie wymagania nawet jak na boginię. Tutaj, na ziemi Uma Thurman z pewnością uosabia grację i równowagę. To Uma Thurma stała się dla Quentina Tarantino inspiracją do stworzenia takich filmów jak „Pulp Fiction”, Kill Bill”, i „Kill Bill II”. Poza występowaniem w niezwykłych filmach, aktorka zawsze zachowuje swoje naturalne wyczucie stylu i urok, którym zachwyca krocząc po czerwonym dywanie.

W filmie Larsa von Triera “Nimfomanka”, Uma Thurman ponownie pokazuje swój talent aktorki. Na festiwalu Berlinale wystąpiła w zachwycającym uczesaniu.

Fryzury Umy Thurman

Fryzury Umy Thurman

Uma Thurman lubi swobodne uczesania. Jej fani cenią sobie jej codzienny, naturalny i bardzo praktyczny styl.

Zmierzwione blond włosy, niebieskie oczy, szczupła – taka przeciętna kobieta – tak właśnie kiedyś samą siebie określiła Uma Thurman. Tak jak jej imię, aktorka uosabia równowagę. Rzadko kiedy można ją zobaczyć w wymyślnych stylizacjach. Wypracowała swój własny, naturalny i niepowtarzalny styl. Fryzura, w której wystąpiła na Berlinale potwierdza jej zamiłowanie do bezpretensjonalnych stylizacji.

Niezbędne produkty i akcesoria do wykonania nisko wiązanego kucyka

Tę fryzurę cechuje duża objętość, sprężystość i czarująca nonszalancja. Potrzebne będą pianka do stylizacji, dodająca objętości lokówka do stworzenia nieokiełznanych loków i fal, produkt termoochronny, który zabezpieczy włosy i lakier utrwalający fryzurę. Piękny akcent fryzurze nada opaska do włosów.

Nisko wiązany koński ogon krok po kroku

Uma Thurman’s hairstyle seen from behind

 

1. Na włosy nałóż piankę stylizującą, aby nadać im objętość i łatwość w układaniu. Dzięki temu łatwiej będziesz mogła ułożyć na nich loki.

2. Włosy podziel na kilka szerokich pasm. Na każdym z nich ułóż loki. Zanim nakręcisz kosmyk, pamiętaj o nałożeniu produktu termoochronnego. Włosy nawijaj na lokówkę i odczekaj chwilę, a następnie odwiń i pozostaw do ostygnięcia. W ten sposób postępuj z każdym kolejnym pasmem.

3. Po nawinięciu wszystkich kolejnych pasm, palcami układaj fale i loki. Utrwal je lakierem. Włosy powinny zachować sprężystość od nasady po końce. Aby nadać włosom odpowiednią objętość, możesz użyć pudru dodającego objętości.

4. Element splotu dodasz wydzielając pasmo z boku na szczycie głowy. Zaczynając od niego, zaplataj dobierany warkocz.

5. Po drugiej stronie głowy zapleć taki sam warkocz.

6. Na koniec, obydwa warkocze połącz z pozostałymi włosami poniżej linii szyi. Nałóż lakier do włosów, nadając fryzurze odpowiednią trwałość.