Shailene Woodley plecione krótkie włosy
Stylizacja | Zaplecione włosy

Splecione krótkie włosy

Shailene Woodley uwielbiana jest przez fanów i krytyków za swoją wszechstronność. Te cechy potrafią dostrzec i docenić także fryzjerzy. Uznanie zdobyła jej ciekawa asymetryczna fryzura z warkoczem zaplecionym na krótkich włosach.

W drugiej części trylogii „Niezgodna”, Woodley ponownie przyciągnęła fanów do kin, wcielając się w rolę bohaterki Tris. Mimo to Shailene bardzo dba o zachowanie dystansu od hollywoodzkiego mainstreamu. Młoda, pochodząca z Kalifornii, aktorka ma coś z rebeliantki: bojkotuje smartfony, media społecznościowe i designerskie szpilki (po czerwonym dywanie przechadza się…boso). Sama hoduje owoce i je jedynie żywność organiczną. Jak widać nie przejmuje się konwenansami i łamie obowiązujące zasady. Przykładem może być także jedna z jej ostatnich stylizacji – obala mit jakoby warkocz przysługiwał jedynie długim włosom. I z powodzeniem wplata (dosłownie) go w krótkie pasma.

Shailene Woodley: pomysł na krótkie włosy

Niekonwencjonalna gwiazda nie zaplata klasycznie włosów, ale wykorzystuje splot jako element całości, uzyskując na koniec efekt wręcz punkowej stylizacji. I znów wychodzi rebeliantka: Shailene Woodley pozostaje wierna swojej misji - być piękną na swój własny sposób.

Shailene Woodley: awangardowe uczesanie z profilu

Warkocz na krótkich włosach

Shailene Woodley stylizuje krótkie włosy (sięgają brody) w eleganckie upięcie ze splotem.

Moda na opak: warkocze, elementy splotu, warkoczyki - to bardzo popularne elementy dedykowane długim pasmom. Ale okazuje się, że właścicielki krótkich włosów wcale nie muszą z nich rezygnować, czego przykładem jest stylizacja Shailene Woodley. Warunkiem jest, by włosy miały długość minimum do brody i były w małym stopniu cieniowane.

Też tak chcesz?

Przygotuj wsuwki do włosów, spinki, lakier utrwalający.

Jak to zrobić? Krok po kroku tworzymy fryzurę w stylu Shailene Woodley

1. Na włosy nałóż puder nadający im objętość, trwałość i plastyczność w układaniu.

2. Rozdziel włosy po środku.

3. Po jednej stronie zacznij zaplatać dobierany warkocz. Wskazówka: włosy zaplataj ściśle wzdłuż głowy, a nie linii włosów. Zacznij od wąskiego pasma i stopniowo je rozszerzaj.

4. Jeżeli długość włosów uniemożliwia zaplatanie warkocza z tyłu głowy, użyj spinek do podtrzymania jego końcówek. Pozostałą partię włosów skręć i upnij z tyłu.

5. Grzywkę z drugiej stronie głowy natapiruj i ułóż quiff. Niezaplecione pasma zaczesz gładko do tyłu, upnij i utrwal lakierem.

6. Z tyłu ułóż kok i upnij dobranymi kolorystycznie spinkami. Na koniec jeszcze lakier i gotowe!

Rekomendowane produkty