Warkoczyki syntetyczne
Stylizacja | Zaplecione włosy

Warkoczyki syntetyczne – inspiracje z gorącego kontynentu

Zbliża się wiosna, a po niej okres letnich festiwali, wakacyjnej beztroski i więcej luzu. W takich okolicznościach rodzą się oryginalne pomysły, również te stylizacyjne! Jednym z nich są bez wątpienia coraz popularniejsze warkoczyki afrykańskie. To fryzura, która odbiega od fryzjerskich standardów znanych nam z ulic polskich miast. Warto jednak dać jej szansę i odkryć jej uroki.

Jeśli nie boisz się eksperymentów z fryzurą, pomysł na warkoczyki syntetyczne jest dla Ciebie. Sposób, w jaki włosy zostaną podzielona i zaplecione oraz dobór odcienia syntetycznych pasm może diametralnie zmienić Twój wizerunek! Dowiedz się więcej o tej ekstrawaganckiej fryzurze i przekonaj się czy poznasz ją bliżej.

Splot z afrykańskim rodowodem

Pierwotnie afrykańskie warkoczyki służyły okiełznaniu bujnych i gęstych włosów mieszkańców gorącego kontynentu. Ciasne sploty gwarantowały wygodę i pozwalały na nadanie fryzurze nowego, niepowtarzalnego charakteru. Aby osiągnąć równie spektakularny efekt na delikatnych niskoporowatych włosach, konieczne jest wzbogacenie podstawy fryzury syntetycznymi pasmami. Dzięki temu zmyślnemu dodatkowi fryzura zyskuje objętość i… nowy kolor! Paleta barw syntetycznych włosów jest bardzo bogata – od typowych odcieni noszonych przez kobiety na co dzień, przez pastele i fluo, aż po tęczowe ombre. Jest w czym wybierać!

Wykonanie warkoczyków syntetycznych

Nie planujemy idealizować warkoczyków, ani drogi do osiągnięcia tej fryzury! Ich wykonanie pochłania niezwykle dużo czasu, podobnie zresztą jak funduszy. Powinnaś przygotować się na kilka godzin cierpliwego oczekiwania na ostateczny efekt mniej bądź bardziej bolesnego procesu zaplatania. Znacznie szybciej wykonuje się tę fryzurę za pomocą specjalnych maszynek – nie są one jednak równie dokładne jak wprawne dłonie doświadczonej ekspertki. Dobrze wykonane warkoczyki afrykańskie są zwarte i trwałe. Możemy je nosić od trzech miesięcy do pół roku lub momentu, kiedy uznamy, że odrosty psują wymarzony efekt. W zależności od kondycji naszych

 

Wskazówka: Nie trać głowy na widok włosów wypadających garściami – tracimy je regularnie, około 100 włosów dziennie, jednak w trakcie noszenia plecionej fryzury, są one uwięzione w splocie.

Pielęgnacja warkoczyków syntetycznych

Odłożone na bok narzędzia stylizacyjne jak prostownica, lokówka a nawet szczotka do włosów z pewnością wpłyną pozytywnie na stan naszych pukli. Co jednak z higieną skalpu? Wydawać by się mogło, że zwarte warkocze syntetyczne mogą skomplikować sprawę, jednak tylko pozornie. Tym, czego należy się wystrzegać są kosmetyki pielęgnacyjne o gęstej, oleistej konsystencji, które mogłyby zalegać w załamaniach warkoczyków. Myj włosy starannie i dopilnuj, aby każdorazowo dokładnie wypłukać resztki szamponu, nie dopuszczając do powstania łupieżu. Poleca się również suszenie włosów suszarką oraz upinanie splotów na noc.

Galeria: fryzury z warkoczyków syntetycznych