Kobieta z burzą rudych loków
Koloryzacja | Rude włosy

Makijaż dla rudych piękności

Czerwone włosy są piękne – niezależnie od tego czy są miedziane, mahoniowe czy wiśniowe. Zawsze wzbogacają wygląd o nutę ekstrawagancji. Rudowłose piękności często jawią się jako osoby delikatne i tajemnicze. Oczywiście, niektóre z nich są po prostu uosobieniem siły, pewności siebie i energii. Wybór rudości może okazać się bardzo wymagający i wymusza wiele rozwagi przy doborze make-upu. Istnieją jednak pewne tajniki makijażu dla rudych kobiet i zamierzamy się nimi z Wami podzielić.

Co do zasady, osoby o rudych włosach mają bardzo jasną karnację. Jeżeli zostałaś obdarzona alabastrową cerą, nie ma potrzeby stosowania podkładu. W zupełności wystarczy lekki puder. Średnio kryjące podkłady będą dobrym rozwiązaniem dla rudowłosych osób, które chcą ukryć niewielkie niedoskonałości skóry.

Od czasu do czasu możesz chcieć odpocząć od podkładu w kremie. Zastosuj wtedy odpowiedni podkład pasujący do Twojej jasnej karnacji. Szczególnie rudzielcom jest w nim do twarzy.

Makijaż oczu dla rudowłosych

Z biegiem lat obalono wiele zasad. Makijaż oczu dla rudowłosych od dawna nie ogranicza się już do tradycyjnej zieleni. Oczywiście zieleń groszku, oliwek czy khaki podkreślają wyjątkowy urok rudowłosych piękności, ale dozwolone jest także dodawanie innych kolorów.

Warto wspomnieć o ciepłych cieniach do oczu, takich jak złoty, miedziany, cynamonowy, rdzawy czy orzechowy, które harmonijnie współgrają z wyjątkowymi cechami rudzielców. Jeżeli zależy Ci na stworzeniu wyjątkowo wyrafinowanego wyglądu, powinnaś sięgnąć po kolory kontrastowe jak liliowy, śliwkowy, turkusowy czy niebiesko-zielony. Oczywiście możesz także całkowicie porzucić cień do powiek i ograniczyć się do wykorzystania tylko eye-linera. Z jego pomocą nadasz wyglądowi miękkie akcenty.

Osoby o rudych włosach mają często jasne rzęsy. Jednak przesadne stosowanie tuszu stworzy wyjątkowo ekspresyjny wygląd. Rzęsy wydłużysz stosując specjalną, wydłużającą maskarę. Jasna karnacja stanowi często zbyt duży kontrast dla czarnego tuszu do rzęs. W takim wypadku lepszym rozwiązaniem będzie wybór brązowoczarnej maskary.

Wykonując wieczorowy makijaż dla rudych włosów nie stroń od przydymionych oczu. Jeżeli reszta make-upu będzie stonowana, przydymione oczy okażą się trafionym wyborem, dopełniającym fryzurę wieczorową. Unikaj jednak głębokich odcieni czerni, stawiając raczej na złoto, brązy i szarości.

Makijaż dla rudych kobiet: stylizacja brwi

W przypadku osób o rudych włosach bardzo istotne jest właściwe podkreślenie brwi. Rudzielce o jasnej karnacji powinny unikać silnie kontrastujących ciemnych odcieni brwi, które w ich przypadku będą wyglądały bardzo nienaturalnie. Znacznie lepiej sprawdzą się odcienie brązowoczerwone, które nadadzą wyglądowi lekkości. Miękkie kredki pozwolą stworzyć delikatne linie pomiędzy brwiami.

Makijaż dla rudych kobiet: podkreślamy kości policzkowe

Większość rudzielców stara się unikać nakładania różu na policzki. Wiadomo: zbyt duża ilość czerwieni może przytłaczać. Obecnie tradycyjne róże dostępne są w wielu innych, poza różowym, kolorach. Naturalnie rozświetlające kolory takie jak koralowa czerwień, brzoskwinia czy morela dodadzą rudowłosym ciepła i klasy. W ich przypadku róże okażą się zbyt mdłe, dlatego też należy ich unikać.

Makijaż dla rudych kobiet: usta

Szminki i błyszczyki w naturalnych kolorach jak koralowy, brzoskwiniowy, morelowy czy różany sprawdzą się idealnie. Rudzielce lubiące awangardę mogą pójść dalej. Głęboka czerwień ust będzie ujmująca, pod warunkiem że reszta makijażu zostanie wyciszona.

Makijaż dla rudych odcieni włosów: triki gwiazd

Odkryj: Włosy rude