Skip to Content

Kasztanowe włosy: inspirowane jesienią

Żółty, czerwony i brązowy – te typowo jesienne kolory inspirują do wplatania we włosy ciepłych odcieni. Złocisty blond, kasztanowy brąz, miedziana czerwień to chętnie wybierane zimową porą odcienie. Pokazujemy fryzury, które w pełni wydobywają piękno i głębię ciepłych kolorów włosów. Inspirujemy także do eksperymentowania z dwoma odcieniami włosów.

Kasztanową barwę czy niektóre inne kolory kojarzymy z jesienią ponieważ są częścią tej wyjątkowej pory roku, podczas której zieleń liści ustępuje miejsca żółci, czerwieni, a wreszcie brązom. Moda, makijaż i kolory włosów biorą swe nazwy z jesiennej kolorystyki głębokich brązów i lśniącej czerwieni jarzębiny. Paleta naturalnych odcieni jesieni obejmuje żółty, bordo, kasztan, czerwony, miedziany czy orzechowy, ciepły brąz. Włosy w tych kolorach wyglądają wyjątkowo pięknie i choć natura jest najlepszym kolorystą, to nadal możemy jej w niektórych kwestiach pomóc.

Ciepłe kolory włosów w dwóch odcieniach

Włosy z odcieniami kasztanowego brązu
Dwutonowe kasztanowe włosy pasują Vanessie Hudgens, mimo że nie jest posiadaczką jasnej karnacji.

Moda i fryzury w różnych odcieniach mogą współistnieć i doskonale się uzupełniać. Chłodne odcienie brązów są popularne jesienią i zimą. Jednak ciepłe brązy jesiennej aury inspirują do zmiany koloru włosów. Ludzie odczuwają zmianę pór roku i odpowiadają na nią, decydując się na nowe barwy stroju czy fryzur. Ze względu na to tą porą roku na chodnikach możemy podziwiać kobiety z mahoniowymi, burgundowymi czy kasztanowymi włosami. Kasztanowe ombre czy kasztanowy brąz wydają się szczególnie odpowiednie dla czasu jesieni. Zgodnie z naturą liście tracą stopniowo swoją zieleń, która ustępuje miejsca żółci, czerwieniom i brązom. Takie przejścia kolorów stały się inspiracją koloryzacji w dwóch odcieniach. Pamiętaj: dwukolorowe włosy są dziś niesłychanie modne!

Jasna karnacja a ciepłe odcienie włosów

Kolorystyka jesieni emanuje ciepłem. Kobiety o jasnej karnacji mogą zapożyczyć nieco tej głębi. W okresie jesieni i zimy, kiedy słońce staje się mniej intensywne, a dni krótsze jesienne, ciepłe kolory włosów dodają wyglądowi wyrazistości.

Kasztanowy brąz oraz inne połączenia ciepłych brązów we włosach

Pełnię piękna ciepłych odcieni włosów można podziwiać przy prostych, minimalistycznych stylizacjach, w których to właśnie kolor jest elementem dominującym i wyróżniającym w stylizacji. Do układania kasztanowych włosów możesz zastosować niewielką ilość wosku. Oprócz kasztanowego koloru dobrze sprawdzą się także luźne warkocze czy improwizowane fragmenty splotów. Ciepły kolor włosów i fryzura będą zarówno naturalne, jak pełne werwy.

Powiązane artykuły
 • Szwedzki blond - o jaki kolor chodzi?

  Blond włosy

  Szwedzki blond - o jaki kolor chodzi?
  ...

  Zamierzasz rozjaśnić włosy i szukasz topowej inspiracji? Poznaj szwedzki blond i dowiedz się, do jakiego typu urody pasuje najlepiej!

  ...
 • Cold brew hair, czyli włosy w kolorze kawy parzonej na zimno

  Brązowe włosy

  Cold brew hair, czyli włosy w kolorze kawy parzonej na zimno
  ...

  Jesteś szatynką? Albo nie przepadasz za jednolitą koloryzacją? Być może zainspiruje Cię ta kawowa propozycja! Poznaj fryzurę cold brew hair!

  ...
 • Refleksy na włosach – jak je zrobić? Sprawdź!

  Pasemka

  Refleksy na włosach – jak je zrobić? Sprawdź!
  ...

  Jak uzyskać refleksy na włosach? Kiedy zdecydować się na refleksy na włosach? Czy jasne pasemka na ciemnych włosach to dobry pomysł? Sprawdź!

  ...
 • Pasemka dodadzą Twojej fryzurze głębi

  Pasemka

  Pasemka dodadzą Twojej fryzurze głębi
  ...

  Pasemka na włosach to nieprzemijający trend, który bez konieczności koloryzacji całych włosów pozwoli Ci odświeżyć wygląd i nadać głębię Twoim włosom.

  ...
 • Czarujące jasnobrązowe włosy

  Modny kolor włosów brąz

  Czarujące jasnobrązowe włosy
  ...

  Jasnobrązowe włosy są eleganckie, ale nie przesadnie poważne. Jeśli jesteś posiadaczką ciemniejszej karnacji a do tego fal rozważ ciepłe odcienie brązu.

  ...
 • Fryzjer zamiast chirurga: jaki kolor włosów odmładza?

  Modny kolor włosów brąz

  Fryzjer zamiast chirurga: jaki kolor włosów odmładza?
  ...

  Od lat trwają dyskusje na temat tego, jaki kolor włosów odmładza. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, gdyż wszystko zależy od typu urody. Jaki odcień wybrać?

  ...
 • Włosy w kolorze Tycjan - wszystko o sztuce Titian Hair

  Rude włosy

  Włosy w kolorze Tycjan - wszystko o sztuce Titian Hair
  ...

  Jeśli lubisz zwracać na siebie uwagę, rudy kolor włosów z pewnością Ci w tym pomoże. My zaś podpowiemy, czym jest i jak uzyskać oryginalny kolor Tycjan.

  ...
 • Kasztanowe włosy - ciepło jesieni na głowie

  Rude włosy

  Kasztanowe włosy - ciepło jesieni na głowie
  ...

  Kolory jesieni inspirują to zmiany nie tylko garderoby, ale i fryzury. Kasztanowe włosy to tylko jedna z wielu opcji. Które ciepłe kolory włosów pasują do Ciebie?

  ...
 • Zmiana koloru włosów - jaki odcień wybrać?

  Jaki kolor włosów

  Zmiana koloru włosów - jaki odcień wybrać?
  ...

  Zmiana koloru włosów może poprawić samoocenę o 180 stopni. O modnych brązowych włosach oraz innych kolorach na czasie przeczytasz tutaj.

  ...
 • Twoja osobista karta barw: jaki kolor włosów wybrać?

  Jaki kolor włosów

  Twoja osobista karta barw: jaki kolor włosów wybrać?
  ...

  Jak dobrać kolor włosów do typu urody? Oto najbardziej odpowiednie odcienie dla Pani Wiosny, Lata, Jesieni i Zimy. Sprawdź, jakie kolory do Ciebie pasują!

  ...
 • Koloryzacja półtrwała: letnie chwile szaleństwa

  Egzotyczne kolory włosów

  Koloryzacja półtrwała: letnie chwile szaleństwa
  ...

  Lato w pełni zachęca do stylizacyjnych eksperymentów. Wypróbuj koloryzację półtrwałą w nietypowych kolorach - od pastelowych po intensywne.

  ...
 • Jak zmyć farbę z włosów bądź ze skóry i jak się do tego przygotować

  Farbowanie

  Jak zmyć farbę z włosów bądź ze skóry i jak się do tego przygotować
  ...

  Nowoczesne farby do koloryzacji włosów w domu to świetny sposób na łatwą i jednocześnie spektakularną zmianę fryzury.

  ...