Naturalny kolor włosów
Koloryzacja | Trendy w koloryzacji

Hit 2020 – color no color

Choć moda co roku przynosi nowe, mniej lub bardziej udane trendy, to jednak popularna w ostatnim czasie koloryzacja color no color stanowi ciekawą alternatywę dla ciągłych zmian. Powrót do natury zaczyna wdzierać się we wszystkie branże, również do fryzjerstwa. Color no color jest tym samym, co dla twarzy make-up no make-up. A więc farbujemy włosy, ale najlepiej kolorem ton w ton. Bez odstępowania od ich naturalnej barwy, a jedynie podkręcając ich głębię. Przekonaj się, czy to propozycja dla ciebie i sprawdź, jak uzyskać taki efekt!

Modny kolor włosów, czyli jaki?

Kobieta o naturalnym kolorze włosów
© Stocksy

Modny kolor włosów to twój naturalny! Zastosuj koloryzację color no color, aby nadać mu głębi i blasku.

Wszelkie trendy związane z naturalnym wyglądem są dobrą wiadomością. Wreszcie nie trzeba tworzyć sobie urody od zera za pomocą intensywnego makijażu i diametralnymi zmianami koloru włosów tylko po to, żeby dopasować się do mody. W tej chwili odpowiedź na pytanie, jaki jest modny kolor włosów, jest prosta: twój naturalny! Nawet jeśli nie jesteś z niego do końca zadowolona, istnieje mnóstwo sposobów na to, by delikatnie dodać mu życia, głębi i blasku. Koloryzacja color no color jest jednym z nich. Polega na doborze koloru farby najbardziej zbliżonego do naturalnego odcienia naszych włosów. Taki prosty zabieg sprawi, że włosy będą bardziej lśniące, a ich barwa wzmocniona. Pomoże wydobyć z nich to, co najlepsze.

Jak dbać o włosy farbowane?

Oczywiście przy regularnej koloryzacji niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja. Zastanawiając się, jak zadbać o włosy, na pewno będzie dobrze zacząć od podstaw – czyli prawidłowej diety. W tym naturalnym trendzie ogromną rolę odgrywa właśnie kondycja włosów, a więc też stosowanie dobrze dopasowanego szamponu oraz odżywki. Przydadzą się takie o działaniu regenerującym i chroniącym kolor. Dobrze, jeśli w produktach do pielęgnacji znajdują się proteiny wraz ze składnikami nawilżającymi. W przypadku niektórych włosów nadmiar protein może szybciej wypłukiwać kolor z włosów. Dobrym sposobem na to, jak dbać o włosy, jest unikanie SLS-u w szamponach. To składnik, który co prawda dobrze odtłuszcza i usuwa zanieczyszczenia, ale też może zadziałać jak zbyt silny detergent. Można go ograniczyć, choć jego zupełna eliminacja nie zawsze jest dobra.

Odżywka natychmiastowo przywraca włosom miękkość i ułatwia ich układanie, pozostawiając je lśniące bez obciążania.

Jak utrzymać modny kolor włosów?

Kobieta pielęgnująca końcówki swoich włosów
© Getty Images

Aby dłużej utrzymać modny kolor włosów i jak najlepiej zadbać o włosy farbowane, stosuj ochronne odżywki i maski do włosów.

Większość farb do włosów ma trwałość od kilkunastu do dwudziestu kilku myć. Nie oznacza to, że wiedząc, jak zadbać o włosy farbowane, nie można nieco wydłużyć tego okresu. Kluczową rolę odgrywa coś tak prozaicznego, jak prawidłowe mycie włosów. Jest to czynność, którą powtarzamy przynajmniej 2-3 razy w tygodniu, a nawet codziennie, jeśli zachodzi taka potrzeba. Dlatego warto pamiętać o tym, by często stosować chroniące kolor odżywki i maski do włosów oraz unikać bardzo gorącej wody i bardzo gorącego powietrza podczas suszenia. Mycie włosów zakończ nieco chłodniejszym strumieniem, a suszenie zimnym powietrzem. Dzięki temu domkniesz łuski włosów. Jeśli nie masz problemu z przetłuszczaniem włosów, zastanów się, czy konieczne jest ich codzienne mycie. Sprawdź też jak zadbać o włosy z użyciem maski.

Odkryj: