Niebieskie, fioletowe i inne nietypowe kolory włosów dla odważnych

Dlaczego nie zmienić koloru włosów na śliwkowy, granatowy, grafitowy, turkusowy, pomidorowy czy jakikolwiek inny kolor tęczy? Jeżeli chcesz pozostać anonimowa, nie licz, że niebieski czy fiolet pozwolą Ci ukryć się w tłumie. Zdradzamy kilka sekretów koloryzacji i stylizacji.

Trendsetterki, jak Katy Perry, Jessie J. czy Taylor Momsen, wiedzą to od dawna: nuda jest posłańcem śmierci. Koloryzacja włosów w odcieniach fioletu, zieleni czy niebieskiego jest z pewnością świetnym antidotum na nudę. Oczywiście żadne rytuały nie wyjaśniają, dlaczego tak się dzieje, ale faktem jest, że z nietypowym kolorem włosów trudno bawić się źle. Jednak aby odważyć się na tak radykalną zmianę, trzeba mieć sporo pewności siebie.

Nietypowe kolory włosów - skąd farba?

Poza tradycyjnymi blondami, brązowymi i czerniami, w sprzedaży oferowane są także inne odcienie produktów do koloryzacji. Eksperymentowanie z niestandardowymi odcieniami może sprawić wiele zabawy i stworzyć całkiem nowy styl. Takie wykorzystanie kolorów daje ogromne możliwości indywidualnej ekspresji. Matka Natura nie włączyła tak intensywnych odcieni do proponowanej przez siebie palety. Noszenie fioletowych, karminowych, zielonych czy innych nietypowych kolorów na włosach może więc przyciągać uwagę. Jeżeli koloryzując włosy podążasz za najnowszymi trendami, rozpocznij bieg ku niepodległości. Fioletowe, różowe i pomarańczowe fryzury na pewno zostaną zauważone.

Na szczęście znalezienie takich niecodziennych odcieni jest całkiem łatwe. Przedstawiamy kilka wskazówek, które ułatwią wprowadzenie w życie marzeń o wyrazistym kolorze włosów. Być może grafitowa, turkusowa, niebieska lub fioletowa farba dla włosów sprawdzi się u Ciebie?

Niebieskie czy fioletowe, a może jeszcze inne? Na jaki nietypowy kolor włosów się zdecydować?

Zmiana koloru włosów nie jest trudna, mimo to znalezienie odcienia, który będzie pasował do Twojej karnacji i stylu, może zająć Ci nieco czasu. Jako alternatywę możesz wypróbować metodę modelki Bonnie Strange, która regularnie funduje sobie coraz to bardziej nietypowy odcień włosów. Półtrwała koloryzacja może okazać się wygodnym rozwiązaniem, jeśli nie masz całkowitej pewności co do odcienia. Farbowanie włosów z użyciem jasnego odcienia wymaga nieco wprawy, aby nie skończyć z nierównym kolorem włosów. Efektem trwałej koloryzacji mogą być jaśniejsze i bardziej intensywne odcienie.

Wskazówki stylizacyjne:

Nietypowe odcienie włosów wyglądają najlepiej w połączeniu z prostymi stylizacjami. Kolor prezentuje się wyjątkowo dobrze na włosach swobodnie układających się. Stylizacja Demi Lovato jest doskonałym potwierdzeniem powyższego stwierdzenia. Lekkie plażowe fale podkreślają głębię mahoniowych pasm. Proste stylizacje i gładkie uczesania kierują całą uwagę na blask odcienia włosów. Taylor Momsen łączy ekstrawagancję koloru z silnie podkreślonymi oczami.

Nietypowe kolory - fioletowe włosy Katy Perry

Fioletowy odcień łączy się z naturalnie ciemnymi włosami Katy Perry. Ciemne kręcone włosy wyglądają delikatnie, mimo nietypowego koloru włosów. Odpowiednio dobrany jagodowy kolor szminki dopełnia stylizację.

Powiązane artykuły
 • Szwedzki blond - o jaki kolor chodzi?

  Blond włosy

  Szwedzki blond - o jaki kolor chodzi?
  ...
 • Cold brew hair, czyli włosy w kolorze kawy parzonej na zimno

  Brązowe włosy

  Cold brew hair, czyli włosy w kolorze kawy parzonej na zimno
  ...
 • Refleksy na włosach – jak je zrobić? Sprawdź!

  Pasemka

  Refleksy na włosach – jak je zrobić? Sprawdź!
  ...
 • Pasemka dodadzą Twojej fryzurze głębi

  Pasemka

  Pasemka dodadzą Twojej fryzurze głębi
  ...
 • Czarujące jasnobrązowe włosy

  Modny kolor włosów brąz

  Czarujące jasnobrązowe włosy
  ...
 • Fryzjer zamiast chirurga: jaki kolor włosów odmładza?

  Modny kolor włosów brąz

  Fryzjer zamiast chirurga: jaki kolor włosów odmładza?
  ...
 • Włosy w kolorze Tycjan - wszystko o sztuce Titian Hair

  Rude włosy

  Włosy w kolorze Tycjan - wszystko o sztuce Titian Hair
  ...
 • Kasztanowe włosy - ciepło jesieni na głowie

  Rude włosy

  Kasztanowe włosy - ciepło jesieni na głowie
  ...
 • Zmiana koloru włosów - jaki odcień wybrać?

  Jaki kolor włosów

  Zmiana koloru włosów - jaki odcień wybrać?
  ...
 • Twoja osobista karta barw: jaki kolor włosów wybrać?

  Jaki kolor włosów

  Twoja osobista karta barw: jaki kolor włosów wybrać?
  ...
 • Koloryzacja półtrwała: letnie chwile szaleństwa

  Egzotyczne kolory włosów

  Koloryzacja półtrwała: letnie chwile szaleństwa
  ...
 • Jak zmyć farbę z włosów bądź ze skóry i jak się do tego przygotować

  Farbowanie

  Jak zmyć farbę z włosów bądź ze skóry i jak się do tego przygotować
  ...