Kobieta z popielatym odcieniem blondu
Koloryzacja | Trendy w koloryzacji

Popielaty blond – ostatni krzyk mody

Popielaty blond, uznawany dotąd za nudny i nijaki, jest dziś ostatnim krzykiem mody. Kolor ten zwłaszcza w matowym wydaniu doczekał się chwały.

null

Popielaty blond Rachel McAdams został ożywiony pasemkami i ciemniejszym kolorem włosów u nasady.

"Blond nigdy nie wychodzi z mody!". Trudno się z tym nie zgodzić. Zarówno znawcy mody i koloryści oraz każdy, kto śledzi modę i trendy w koloryzacji może potwierdzić, że nowy modny kolor blond ma szczególny odcień. Obecnie wszystkie spojrzenia przyciągają niezwykle jasne i matowe odcienie blond. Modne popielate włosy dają wrażenie pewności siebie, luzu, niekonwencjonalności, a zarazem konserwatyzmu.

Rzut oka na zawartość twojej szafy powie nam, czy modny popielaty blond jest dla ciebie. Wolisz malinowy odcień czerwieni od pomarańczowo-czerwonego? Wybierasz chłodne barwy takie jak gołębi, biały i niebieski, ponieważ dobrze pasują do twojej cery? Jeżeli tak, popielaty blond z pewnością doda ci uroku. Teraz czas na ostatnią decyzję: ciemny popielaty blond, a może jasny?

Promienny i pełen ekspresji: jak uzyskać popielaty blond?

  • Uzyskanie modnego popielatego blondu wymaga rozjaśniania włosów. W tym zabiegu, ze struktury włosa usuwane są jego naturalne pigmenty. Niestety obecne w nim czerwone pigmenty mogą powodować, że na rozjaśnianych włosach otrzymamy żółty odcień blondu. Dlatego jeśli twoje włosy wpadają w rudości, powinnaś sięgnąć po nowoczesne produkty rozjaśniające ze specjalną formułą i mieszanką pigmentów neutralizującą żółty ton, dając popielaty kolor włosów.
  • Czerwone pigmenty są trudne do utlenienia w procesie rozjaśniania. Dlatego jeśli twoje włosy mają wyraźny czerwonawy ton, przy pierwszym rozjaśnianiu lepiej poprosić o pomoc fryzjera, bo otrzymanie jasnego popielatego blondu w domowych warunkach może się okazać sporym wyzwaniem.