Kobieta z rudymi modnymi włosami
Koloryzacja | Trendy w koloryzacji

Bądź modna, bądź ruda!

Czerwony obejmuje niezwykle szerokie spektrum odcieni, gdy mówimy o włosach: od ciepłych czerwono-brązowych po dość nienaturalne, fioletowe. Pierwszym krokiem do koloryzacji odcieniem szkarłatnym bądź bliźniaczym jest rozjaśnianie. W przypadku nowszych technologii często nie jest to jednak konieczne.

Rude włosy

Ogień we włosach pasuje kobietom z temperamentem

Bez wątpienia w świecie mody szczególne miejsce zajmują odcienie przywodzące na myśl płomienie, które ledwie mogą uchodzić za naturalne. Rude modelki nigdy nie były tak popularne!

 

Upięcia z ryżych włosów i subtelne pasemka na delikatnie falujących, czerwonych włosach są szczególnie modne. Oczywiście nie ma trendu bez antytrendu. Niebieskie tony w rudościach i radykalnie krótkie fryzury damskie z podgoloną szyją, jak również czerwone pasemka znajdą swoich fanów.

Jak zostać rudą pięknością

 • Wskazówka nr 1:

  Zmiana w rudzielca jest łatwa pod warunkiem, że nie chcesz uzyskać koloru jaśniejszego od wyjściowego koloru włosów. Zastosuj produkt do koloryzacji zmywalnej, jeśli chcesz poeksperymentować z nowym kolorem. W ten sposób nie musisz obawiać się odrostów, które mogą zniszczyć wrażenie, jakie zrobiłaś nowym kolorem włosów.

 • Wskazówka nr 2:

  Tradycyjnie, przejście od brązu do jasnej miedzi wymaga kroku pośredniego - rozjaśnienia. Po usunięciu z włosów ciemnych pigmentów, dodawane są czerwone. To w miarę logiczne. Nowy, trwale koloryzujący produkt o poziomie trwałości 3, nieco rozjaśni włosy, zamieniając w ten sposób ciemny brąz w jasne rudości.

 • Wskazówka nr 3:

  Zmiana koloru włosów rozjaśnianych stanowi zwykle problem, ale nie dotyczy to rudych odcieni. Czerwone pigmenty są przez włosy wchłaniane na ogół bez niespodzianek.

 • Wskazówka nr 4:

  Najlepsza droga od włosów siwych do rudych prowadzi przez salon fryzjerski. Czerwone pigmenty inaczej „przyczepiają¨ się do siwych włosów, niż do włosów z naturalnym pigmentem. Zasięgnij rady eksperta, zanim zamienisz siwe włosy na czerwień. Oceni kondycję włosów i wybrany kolor. Upewnij się, czy nie grozi ci róż na głowie albo wygląd przybysza ze świata goblinów i krasnoludków.

 • Wskazówka nr 5:

  Wybór czerwieni jako nowego koloru włosów nie zadziała raczej jako element terapii odmładzającej. Styliści fryzur określają czerwień jako narzędzie promocji twarzy. Niezależnie co pokazuje, oczy ludzi zostaną na nią skierowane. Odnosi się to także do zmarszczek. Kobiety, które chcą wyglądać młodo, powinny unikać rudości jak ognia. Dotyczy to zwłaszcza sztucznie wyglądających odcieni, jak czerwony z niebieskim tonem.

 • Wskazówka nr 6:

  Kolory włosów pomiędzy blondem a rudym postrzegane są jako szczególnie miękkie i naturalne. Są po prostu idealne dla kobiet o jasnej karnacji i zielonych lub niebieskich oczach. Rdzawe odcienie wyglądają szczególnie harmonijnie u brązowookich brunetek.

 • Wskazówka nr 7:

  Chcąc zafundować sobie czerwień na głowie w domowych warunkach, należy uważać, aby nie znalazła się ona również na ubraniu, dywanie czy terakocie. Te czerwone plamy stają się potem problemem. Przed aplikacją nałóż lepiej ciemny T-shirt lub owiń ręcznik wokół ramion. Wybierz taki strój, którego nie będziesz żałować w przypadku zaplamienia.

 • Wskazówka nr 8:

  Nie spiesz się, jeśli nie jesteś pewna wybranego odcienia. Żmudne rozjaśnianie jest nieuniknione i nie możesz sobie pozwolić, aby eksperyment się nie udał. Skonsultuj się z przyjaciółką przed dokonaniem wyboru koloru.