Modelka z długimi brązowymi włosami
Pielęgnacja | Mycie włosów

Kosmetyki do włosów z kofeiną: zastrzyk energii

Kofeina pobudza ciało, umysł, a nawet włosy. Szampony z dodatkiem kofeiny aktywują czynniki wzrostu włosów i stymulują ich cebulki. Dowiedz się, jak stosować produkt z dodatkiem kofeiny. Włosy będą Ci za to wdziecznę!

Kofeina zawarta w kawie jest świetnym i sprawdzonym sposobem na poranne pobudzenie. Pozwala nam wyostrzyć uwagę, utrzymać w stanie pobudzenia i zachować aktywność zawsze wtedy, gdy brakuje energii. Wspiera także proces wzrostu włosa, stymulując cebulki. Dzięki kosmetykom do włosów z kofeiną możemy się cieszyć mocnymi włosami, sprawiają też, że stają się one łatwiejsze do ułożenia.

Kosmetyki do włosów z kofeiną pobudzają cebulki włosów

Wielu mężczyzn musi zmierzyć się z przedwczesnym wypadaniem włosów wskutek działania hormonu DHT (dihydrotestosteron) na mieszki włosowe. W konsekwencji, mieszki maleją, a nawet zanikają całkowicie (łysina). Ten proces nazywany jest miniaturyzacją mieszków włosowych i nie pozostaje bez wpływu na fazę wzrostu włosa. Kofeina aktywuje cebulki i wzmacnia strukturę włosa. Podobnie działa także na skórę głowy kobiet, pobudzając ich włosy do wzrostu.

Jak stosować produkty pielęgnacyjne z dodatkiem kofeiny

Szampon z dodatkiem kofeiny pozostaw na głowie przez co najmniej 2 minuty. Kofeina we włosach potrzebuje chwili, by wniknąć do cebulek włosów i zacząć działać. Rekomendujemy regularne stosowanie produktów z dodatkiem kofeiny, gdyż substancja ta jest usuwana z organizmu w ciągu 24 godzin.