Skip to Content

Pielęgnacja włosów: sposoby na każdy problem

Masz już dosyć rutynowej pielęgnacji? Znowu tylko szampon albo odżywka? Możesz to zmienić korzystając z nowych skutecznych produktów do pielęgnacji włosów. Nagrodą za przełamanie schematu mogą być lśniące włosy i zdrowa skóra głowy

Należysz do grona nielicznych szczęśliwych kobiet, które nigdy nie doświadczają kłopotów z włosami? Jeżeli tak, rzadko kiedy możesz zawdzięczać to jedynie genom. Za sekretem pięknych włosów najczęściej stoi bowiem odpowiednia pielęgnacja. Każdy z nas działa według podobnego schematu. Gdy znajdziemy odpowiedni dla nas produkt, stale go stosujemy. Gdy wpadniemy w rutynę, nie zastanawiamy się nad zmianami i zapominamy, żeby zrobić coś inaczej, jeszcze lepiej! Oczywiście stosowanie sprawdzonych produktów ma swoje zalety poprzez oszczędność czasu, ale być może właśnie dzisiaj znajdziesz chwilę na zmianę.

Luksusowa pielęgnacja włosów: szampon

Już każde dziecko wie, że włosy od czasu do czasu muszą być myte szamponem. Użycie odżywki sprawi, że włosy staną się bardziej miękkie i łatwiejsze w układaniu. Choć nie są to żadne sekrety, istnieją liczne sposoby na wzmocnienie i upiększenie włosów w trakcie ich mycia.

Dodatek olejków do szamponu może zdecydowanie odmienić rutynową czynność mycia włosów, dając wspaniałe efekty, widoczne zarówno na włosach jak i na skórze głowy. Niewielką ilość szamponu wystarczy zmieszać z kilkoma kroplami olejku. Następnie mieszankę nakłada się na włosy i skórę głowy. Olejek możesz dobrać do konkretnych potrzeb Twoich włosów. Wszystkie nadadzą włosom piękny połysk. Włosy będą nie tylko lśnić, ale otrzymają także dodatkową ochronę.

Wskazówka: Do spłukiwania szamponu użyj chłodnej wody, co pobudzi krążenie krwi.

Luksusowa pielęgnacja włosów: suszenie

Warto także pomyśleć o zmianie dotychczasowych sposobów suszenia włosów, gdyż łagodne metody mogą zdecydowanie poprawić kondycję i wygląd Twoich włosów. Jeżeli chcesz uniknąć zniszczenia włosów, nigdy nie pocieraj ich ręcznikiem. Uciskaj go po prostu do włosów. Nawet jeżeli się spieszysz, pamiętaj, że mokre włosy są wyjątkowo wrażliwe.

Możesz także chwilę zastanowić się nad techniką suszenia włosów suszarką. Pamiętaj, aby przed suszeniem nałożyć na włosy środek termoochronny. Pozwoli to zapobiec przegrzaniu włosów.

Wskazówka: Zmniejsz temperaturę powietrza w suszarce, jak tylko poczujesz zbyt duże ciepło na skórze.

Luksusowa pielegnacja włosów: stylizacja

Układając włosy przez lata łatwo popaść w stylizacyjną rutynę. Możesz zdziwić się jak wiele różnych metod stylizacji masz do dyspozycji! Życzymy miłej zabawy!

Co powiesz o zmianie fryzury? Zamiast szybkiego zebrania włosów w kucyk, możesz spróbować stworzyć pełną objętości fryzurę. Puder dodający objętości uczyni Twoje włosy bardziej sprężystymi, co jest konieczne przy nowoczesnych stylizacjach. Możesz stosować go zamiast lakieru do włosów, pianki czy innych produktów stylizacyjnych. Po prostu rozetrzyj puder na dłoniach i delikatnie nałóż na włosy. Puder sprawi, ze włosy staną się łatwiejsze w układaniu, a fryzura zyska sprężystość i objętość.

Wskazówka: Jeżeli chcesz użyć prostownicy czy lokówki, dopilnuj by włosy przed jej użyciem były całkiem suche. Zastosowanie ich na mokre włosy grozi ich zniszczeniem.

Powiązane artykuły
 • Jak prawidłowo myć włosy i co ile dni?

  Mycie włosów

  Jak prawidłowo myć włosy i co ile dni?
  ...

  Nawet tak oczywista i rutynowa czynność jak mycie włosów, wykonywana nieprawidłowo, może zaszkodzić. Dowiedz się, jak poprawnie i jak często myć włosy.

  ...
 • Głowa pełna blasku

  Piękne włosy

  Głowa pełna blasku
  ...

  Odpowiednie produkty, ich aplikacja, a nawet dieta pomogą Ci zadbać o wyjątkowy wygląd Twoich pukli. Sprawdź, jak cieszyć się idealną kondycją włosów.

  ...
 • Peeling skóry głowy - dlaczego go potrzebujesz?

  Piękne włosy

  Peeling skóry głowy - dlaczego go potrzebujesz?
  ...

  Dowiedz się, jakie zalety niesie za sobą regularny peeling skóry głowy. Podpowiadamy, czego będziesz potrzebować. Składniki znajdziesz w swoim domu!

  ...
 • Leksykon włosów

  Piękne włosy

  Leksykon włosów
  ...

  Od powstania po wzrost - w naszym leksykonie włosów znajdziesz najważniejsze fakty i pojęcia związane z włosami.

  ...
 • Porowatość włosów: włosy nisko- i wysokoporowate

  Piękne włosy

  Porowatość włosów: włosy nisko- i wysokoporowate
  ...

  Stopień porowatości włosów dostarcza cennych informacji na temat odpowiedniej pielęgnacji. Sprawdź porowatości swoich włosów za pomocą jednego z testów!

  ...
 • Sposoby na przetłuszczające się włosy - szampony, ale nie tylko

  Przetłuszczające się włosy

  Sposoby na przetłuszczające się włosy - szampony, ale nie tylko
  ...

  Przetłuszczanie się włosów jest spowodowane nadmierną produkcją sebum. Czy to oznaka choroby czy tylko problem kosmetyczny? Poznaj opinie ekspertów.

  ...
 • Pomoc dla suchych i łamliwych włosów

  Suche włosy

  Pomoc dla suchych i łamliwych włosów
  ...

  Dowiedz się, w jaki sposób możesz przywrócić suchym, łamliwym włosom ich sprężystość i jedwabistą naturę. Twoje włosy będą lśnić i znów będą miękkie

  ...
 • Trzy typy włosomaniaczek - którym jesteś Ty?

  Ochrona włosów

  Trzy typy włosomaniaczek - którym jesteś Ty?
  ...

  Minimalistka, racjonalistka czy specjalistka? Twoje podejście do troszczenia się o kondycję włosów mówi wiele o Twoim charakterze.

  ...
 • Jak dbać o włosy zimą? Skuteczne sposoby

  Ochrona włosów

  Jak dbać o włosy zimą? Skuteczne sposoby
  ...

  Noszenie czapki, częste zmiany temperatur, a nawet powietrze suche od kaloryferów mają wpływ na kondycję włosów. Sprawdź, jak dbać o włosy zimą.

  ...
 • SOS dla włosów zniszczonych

  Zniszczone włosy

  SOS dla włosów zniszczonych
  ...

  Czy Twoje włosy są kruche, suche , pozbawione połysku i rozdwajają się na końcach? Mamy dla Ciebie dobre wieści: nożyczki nie są jedynym rozwiązaniem.

  ...
 • Nowe życie włosów zniszczonych

  Zniszczone włosy

  Nowe życie włosów zniszczonych
  ...

  Dzielimy się z Tobą skutecznymi strategiami, które błyskawicznie przywracają lśniący połysk Twoim włosom (w tym długotrwała kontrola uszkodzeń)

  ...
 • Plączące się włosy: to już nie Twój problem!

  Zniszczone włosy

  Plączące się włosy: to już nie Twój problem!
  ...

  Pożegnaj problem splątanych włosów raz na zawsze. Wyjaśniamy co zmienić w programie pielęgnacyjnym, aby supełki na włosach stały się przeszłością.

  ...