Modelka z wałkami na głowie
Pielęgnacja | Prostowanie włosów

Prostujemy loczki

Prostowanie mocno skręconych włosów wymaga trochę wysiłku. Jednakże, dzięki właściwym metodom i produktom, wysiłki opłacą się. Przeczytaj jak zamienić dzikie, mocno kręcone loki w cudowną fryzurę, której będą Ci zazdrościć wszystkie przyjaciółki i to bez przepracowywania się.

Delikatne prostowanie i pielęgnacja

Mocno kręcone włosy są często bardzo suche. W odróżnieniu od prostych włosów, loki potrzebują dużo więcej pielęgnacji. Powinnaś stosować produkty do pielęgnacji włosów, które równocześnie prostują włosy. Specjalnie dobrane składniki tych produktów, zapobiegają puszeniu się włosów, prostują loki i zapewniają połysk. Po każdym myciu szamponem wskazane jest zastosowanie odżywki, najlepiej w sprayu bez spłukiwania - jest idealna, gdy spieszysz się rano. Raz na tydzień warto zastosować bogatą maskę do głębokiej pielęgnacji włosów.

Sprytne prostowanie z narzędziami do stylizacji

null

Posiadanie właściwych narzędzi do stylizacji jest konieczne dla ujarzmienia dzikich loków. Odpowiednie narzędzia to okrągłe szczotki o dużej średnicy główki, duże podgrzewane wałki albo wałki-rzepy. Te ostatnie mogą być jeszcze praktyczniejsze w użyciu. Przed rozpoczęciem układania i stylizacji loków najlepiej jest zastosować odżywkę bez spłukiwania. Po zastosowaniu produktu do układania włosów wysusz prawie do końca włosy używając suszarki z dyfuzorem. Następnie wyciągnij włosy na okrągłej szczotce albo nakręć je na wałki. Zostaw je, aby całkowicie wyschły i ostrożnie ułóż grzebieniem o szerokich zębach.

Kontrola nad mocno skręconymi sprężynkami

Krążą plotki, że istnieją kobiety, które używają żelazka do prostowania włosów. Nie rekomendujemy takich metod, ze względu na duże niebezpieczeństwo uszkodzenia włosów przez wysoką temperaturę. Nowoczesne prostownice z ceramicznymi powierzchniami równomiernie ogrzewają włosy, dlatego są dużo bardziej przyjazne niż żelazka. Ponadto, dzięki technice jonizacji, stosowanej w prostownicach, włosy w krótszym czasie stają się jeszcze gładsze i bardziej błyszczące. Nie zapomnij zastosować sprayu termoochronnego albo odżywki zapobiegającej puszeniu się włosów, aby stworzyć warstwę ochronną przed wysoką temperaturą.
Wiemy, że kochasz swoje włosy i dlatego zgodzisz się nie używać prostownicy codziennie, niezależnie od powszechnej dostępności nowoczesnych preparatów chroniących włosy przed przegrzaniem.

Odkryj: