Kobieta o zdrowych i zadbanych włosach
Pielęgnacja | Szampon do włosów

Naturalny szampon – czyli dlaczego warto postawić na naturę

Szampon organiczny i jego używanie ma niezliczoną ilość zalet. Przede wszystkim jest zdrowy nie tylko dla Twoich włosów, ale także dla środowiska. Nie zawiera wielu sztucznych składników, takich jak parabeny, czy silikony. No i musisz nam wierzyć na słowo- Twoje włosy będą niezmiernie wdzięczne, jeśli podarujesz im nowy rodzaj terapii i choćby przez chwilę pozwolisz odetchąć.

Składniki zawarte w większości szamponów mogą powodować podrażnienia skóry głowy, szczególnie, jeżeli jest ona delikatna i wrażliwa. Czasami mają także negatywny wpływ na strukturę włosów i mogą prowadzić do ich zniszczenia. Co więcej, wielu z nas uczulonych jest na składniki zawarte w kosmetykach. To tylko kilka z wielu powodów, dla których warto rozważyć używanie naturalnych szamponów do włosów, które nie zawierają między innymi SLS i innych siarczanów.

Naturalny szampon i zalety jego stosowania

Szampon organiczny nie podrażnia skóry

Używanie naturalnych szamponów sprawi, że bardzo szybko zauważysz różnicę nie tylko w kondycji swoich włosów, ale także skóry głowy (a to wszystko już po kilku zastosowaniach).

 

Szampony bez chemii zapobiegają wypadaniu włosów

Niektóre składniki zawarte w szamponach mogą wchłaniać się w skórę głowy i cebulki włosów, a tym samym powodować ich łamanie i matowienie. Naturalne szampony do włosów pozwolą odetchnąć twoim cebulkom, a czupryna odzyska zdrowie. Włosy szybko podziękują ci za tę decyzję i gwarantujemy, że zostaną z tobą na dłużej.

 

Naturalne szampony do włosów zapobiegają siwieniu włosów

Podobnie, jak przy wypadaniu, składniki zawarte w większości szamponów mogą przyspieszać procesy siwienia włosów. Jest to spowodowane zawartością siarczanów. Dlatego też szampony z mniejszą zawartością SLS pozwolą przedłużyć twoją młodość.

 

Szampon ziołowy pozwala odzyskać włosom zdrowy wygląd

Naturalne szampony mają wiele zalet. Jednak najbardziej i najszybciej zauważalną różnicą jest to, że włosy już po kilku użyciach odzyskują blask i zdrowy wygląd. Będą sprawiały wrażenie mocnych i jedwabistych.

 

Szampon organiczny jest idealny do włosów farbowanych

Naturalny szampon pomaga zatrzymać proces blaknięcia koloru. Dlatego, jeżeli zdecydowałaś się na farbowanie i chciałabyś na dłużej cieszyć się idealnym kolorem, warto postawić na szampony organiczne. Nie wspominając o tym, że pozwolą odetchąć włosom po dawce sztucznych składników zawartych w farbie.

Świeżość i objętość. Z ekstraktem z 7 ziół.

Naturalny szampon- kiedy powinnaś z niego zrezygnować

Kobieta w mokrych włosach
© Getty Images

Włosy przetłuszczające się wymagają zastosowania szamponów z zawartością miedzi, siarki lub cynku

Niestety nie zawsze używanie naturalnych szamponów jest najlepszym pomysłem. Należy pamiętać, że w przypadku problemu przetłuszczania się włosów naturalne szampony mogą nie zdać swojego egzaminu. Ziołowe wyciągi nie poradzą sobie z nadmiarem wydzielanego sebum. W tym celu lepiej sięgnąć po szampony dostępne w drogeriach z zawartością odpowiednich składników. Detergenty dużo dokładniej oczyszczą skórę twojej głowy, dzięki czemu pozbędziesz się problemu.

Wskazówka: W przypadku włosów tłustych bardzo ważna jest zawartość cynku, miedzi lub siarki. Pozwolą usunąć nadmiar sebum i jednocześnie ściągnąć pory skóry. Pozbycie się problemu przetłuszczających się włosów jest o tyle ważne, że taki stan skóry głowy sprzyja namnażaniu się drobnoustrojów i drożdżaków, co w konsekwencji prowadzi do powstawania łupieżu.

Odkryj: