Kobieta czesząca błyszczące włosy
Pielęgnacja | Szampon do włosów

Szampon do włosów przetłuszczających się: poczuj świeżość!

Geny, odruchowe dotykanie głowy, ciężkie kosmetyki do stylizacji, a nawet częste noszenie czapki – za nadmierną produkcję sebum odpowiedzialnych jest wiele czynników. Jak z nią walczyć? Odpowiedź jest prosta: za pomocą szamponu do włosów przetłuszczających się!

W dzisiejszych czasach każda kobieta wie, jak ważna jest kompleksowa i dostosowana do naszych potrzeb pielęgnacja włosów. Każdego dnia stosujemy odżywki, regularnie nakładamy na włosy maski, testujemy olejowanie włosów, często zakładając, że to etap odżywiania jest najważniejszy, a to, czym włosy umyjemy, nie ma większego znaczenia. W rzeczywistości pielęgnacja zaczyna się już w tym momencie, dlatego dobrze jest wybrać szampon, którego działanie będzie zgodne z tym, jakiego efektu oczekujesz. Jeśli więc Twoje włosy szybko wyglądają, jakbyś nałożyła na nie za dużo mikstury na bazie olejku, a mówiąc dosłownie: są przyklapnięte, brak im życia i sklejają się w nieestetyczne strąki, zadbaj o regulację produkcji sebum, stosując szampon do włosów przetłuszczających się. Nie łudź się, że każdy z nich spełni swoją rolę. Z szamponami jest dokładnie tak samo, jak ze wszystkimi innymi kosmetykami – nie każde włosy z podobnym problemem zareagują na jeden szampon w ten sam sposób. Dlatego nie zniechęcaj się i szukaj tego jedynego, aż osiągniesz cel. To, czym powinnaś się kierować podczas poszukiwań najlepszego szamponu do włosów przetłuszczających się, przedstawiamy poniżej.

Jaki szampon do włosów przetłuszczających się?

null

Dobry szampon do włosów przetłuszczających się jest przezroczysty

Dobry szampon do włosów przetłuszczających się to taki, który nie podrażni skóry głowy, dobrze ją oczyści i wyciszy, zapobiegając nadmiernemu łojotokowi bez obciążania włosów. Które z nich zapewniają takie działanie? Na półkach sklepowych szukaj szamponów, które… są przezroczyste! Dlaczego? Aby nie obciążyć włosów, gdy te już na starcie mają do tego tendencję, lepiej postawić na kosmetyk delikatny, a więc taki, który nie będzie zawierał emolientów, czyli preparatów natłuszczających skórę. Należą do nich alkohole tłuszczowe, woski czy naturalne oleje i masła. Im bardziej „bogaty” szampon, tym większe prawdopodobieństwo, że Twoje włosy szybciej się przetłuszczą. Jeżeli preparat ma konsystencję kremową o kolorze mlecznym czy perłowym, znaczy to, że może zawierać dużą ilość ciężkich składników i w konsekwencji być zbyt ciężki dla Twoich włosów. Dlatego właśnie producenci dbają o to, by szampony do włosów przetłuszczających się miały konsystencję żelową i były lekkie.

Czy robisz coś nie tak?

Warto wiedzieć, że istnieją dwa typy osób z włosami przetłuszczającymi się: takie, których problemy kumulują się w okolicach nasady (ich końcówki włosów są często przesuszone), i te, u których sebum rozkłada się równomiernie na całej długości. Najczęściej nadmierny łojotok jest związany z predyspozycjami genetycznymi, jednak czasem winne są także czynniki zewnętrzne, takie jak chociażby za rzadkie mycie włosów, stylizacja przy pomocy obciążających produktów. Winowajcą może być też nieodpowiedni rytuał pielęgnacyjny, czyli na przykład używanie źle dobranego szamponu. Włosy mające tendencję do szybkiego przetłuszczania się warto na co dzień traktować lekkim szamponem, a rzadziej – na przykład raz w tygodniu – użyć do tego celu specyfiku, który ma właściwości mocno oczyszczające. Tego typu kosmetyki stosowane zbyt często mogą podrażniać delikatną skórę głowy. Lepiej nie ryzykować, próbując mocnego oczyszczania!

 

Wskazówka: Szampony do włosów przetłuszczających się są lekkie, ale mając problem z wydzielaniem sebum, należy zwrócić podwójną uwagę na dokładne wypłukanie włosów. W innym wypadku Twoje pukle mogą być przyklapnięte i jeszcze szybciej wyglądać na przetłuszczone.

Odkryj: