Kobieta rozczesująca włosy przed lustrem
Pielęgnacja | Szampon do włosów

Szampon prostujący włosy - Zdrowa fryzura z jedwabistym połyskiem

Posiadanie naturalnych loków lub fal to absolutne szczęście! Niestety jeżeli jesteś posiadaczką takiej fryzury, doskonale wiesz, że czasami są one zbyt puszyste i trudne do oswojenia. A może po prostu znudziła ci się taka stylizacja i chciałabyś spróbować czegoś nowego. Istnieje wiele metod na wyprostowanie włosów, w tym jedna, o której może nawet nie wiedziałaś: szampon do prostowania włosów. Produkt ten, w połączeniu z prostownicą lub suszarką, pomoże Ci poradzić sobie z niesfornymi lokami i układać włosy tak, jak lubisz.

Czym jest szampon prostujący włosy?

W skrócie, szampon wygładzający i prostujący włosy to specjalny produkt, który pomoże opanować niesforne i kręcone włosy. Jeżeli jesteś ich posiadaczką, doskonale wiesz, jak frustrujące może być układanie fryzury w sposób, w jaki chcesz- zwłaszcza w wilgotnych warunkach, które sprawiają, że cały proces staje się syzyfową pracą. Najlepsze szampony prostujące są zaprojektowane tak, aby zwalczyć źródło problemu i pomóc poprzez obciążanie włosów i przeciwstawianie się ich naturalnej tendencji do tworzenia loczków. Warto używać także środków wygładzających, dzięki którym włosy stają się gładkie i łatwe do opanowania.

Szampon prostujący włosy: Zalety

  • Pozostawia włosy jedwabiście gładkie,
  • Obciąża włosy, by uniemożliwić tworzenie się loczków,
  • Pomaga rozczesywać kręcone włosy,
  • Sprawia, że stylizowanie włosów za pomocą grzebienia staje się o wiele łatwiejsze,
  • Łatwo włączyć go do codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

Co sprawia, że szampon prostujący włosy jest inny?

Kobieta z rozwianymi prostymi włosami

Uzyskaj efekt gładkich i prostych włosów swoich marzeń

Jeżeli chodzi o sposób użycia, szampon wygładzający i prostujący włosy nie różni się od tego „zwyczajnego”: wystarczy go równomiernie nałożyć na włosy i skórę głowy, wmasować i spłukać letnią wodą. Kluczową różnicą jest wyższy poziom niektórych środków odżywczych w przypadku szampomu prostującego. Zazwyczaj są to silikony lub polimery, które pokrywają włosy, tworząc jedwabistą strukturę i zapobiegając plątaniu. Środki te są odporne na wodę i utrzymają się na włosach nawet po spłukaniu. Jest to idealne rozwiązanie dające długotrwałe rezultaty. Należy jednak pamiętać, że w pewnym momencie trzeba użyć szamponu oczyszczającego, aby zmyć nadmiar pozostałości.  

Szampon prostujący włosy: Ograniczenia

Szampon prostujący to naprawdę użyteczny produkt, należy jednak pamiętać o tym, że jego użycie nie sprawi, że Twoje kręcone włosy staną się idealnie proste. Jego rolą jest raczej pomoc w oswojeniu loczków i splątanych włosów, pozostawiąjąc je gładszymi i jedwabistymi. Dzięki temu ich stylizacja staje się znacznie szybsza i łatwiejsza. Jest także idealnym podkładem pod dalsze prostowanie za pomocą prostownicy lub suszarki.

Odkryj: