Kobieta z rozpuszczonymi włosami
Pielęgnacja | Układanie włosów

Cięcie, kolor i pielęgnacja w zgodzie z kalendarzem księżycowym

Fazy księżyca uważane są za istotny czynnik wpływający na zachowania i samopoczucie ludzi. Mogą także mieć znaczenie dla kondycji włosów i decydować o sukcesie stylizacji. Wyjaśniamy zatem kiedy najlepiej planować cięcia, koloryzację i pielęgnację w zgodzie z cyklem księżyca.

Chyba żadne inne ciało niebieskie nie fascynuje ludzi tak bardzo jak księżyc. W wielu kulturach, w nadziei na dobre zbiory i lepszy los odbywały się uroczystości na cześć księżyca. Lista zjawisk wiązanych z różnymi fazami księżyca jest bardzo duża. Od jego faz uzależniane bywają liczba narodzin, wzrost agresji, przestępczości oraz zachowanie ludzi i zwierząt. Dyskusja na temat korelacji zjawisk z fazami księżyca trwa i prawdopodobnie będzie jeszcze długo kontynuowana.

Fazy księżyca a piękno i zdrowie

Pływy oceanów pokazują naocznie, jak potężne jest pole grawitacyjne księżyca. Ci, którzy wierzą w moc księżyca podobnej siły oddziaływania dopatrują się na także w odniesieniu do ciał ludzi i zwierząt. Według nich włosy wzmacniają się, produkty pielęgnacyjne działają lepiej, a stylizacje są piękniejsze, gdy zabiegi planuje się w zgodzie z fazami księżyca.

Kalendarz księżycowy a znaki zodiaku

Okrążając ziemię, księżyc co drugi dzień mija kolejne gwiazdozbiory. Niektórzy wierzą, że nie pozostaje to obojętne na kondycję psychofizyczną ludzi i zwierząt. Niezależnie od tego czy podzielasz ten pogląd, warto sprawdzić czy Twój plan pielęgnacyjny uwzględnia ruch księżyca.


Cięcie włosów w zgodzie z fazami księżyca

Wzmożony wzrost włosów: Przybywający księżyc sprzyja wzrostowi włosów po cięciu. Dlatego warto strzyc włosy pomiędzy pełnią a nowiem - wtedy będą rosły szybciej.

Słabszy wzrost włosów: Jeżeli nosisz krótkie włosy, chcesz by jak najwolniej odrastały, planuj strzyżenie na okres pomiędzy nowiem a pełnią. W ten sposób dłużej zachowasz kształt fryzury.

Wpływ znaków zodiaku: Włosy delikatne wzmacniają się po cięciu, gdy księżyc znajduje się w konstelacji z Lwem i Wagą. Lew dba o siłę włosów, a Waga sprzyja stylizacji.


Pielęgnacja w zgodzie z kalendarzem księżycowym

Księżyc przybywający symbolizuje odnowienie. Ta faza sprzyja regeneracji i odnowie włosów. Produkty pielęgnacyjne sprawdzą się szczególnie dobrze właśnie w tym okresie.

Wpływ znaków zodiaku: Myciu włosów sprzyja Wodnik, natomiast ich odżywianiu Ryby i Strzelec.


Koloryzacja w zgodzie z fazami księżyca 

Ciało, skóra i włosy wyglądają najpiękniej w nowiu. Wtedy też najlepszy skutek odnoszą zabiegi takie jak koloryzacja.

Wpływ znaków zodiaku: Kolor włosów utrzymuje się długo, gdy księżyc znajduje się w konstelacji między Wagą i Strzelcem. Kolor będzie miał jaśniejszy odcień, gdy nałożymy go w czasie, w którym księżyc będzie w konstelacji z Panną, Strzelcem i Baranem.


Kiedy dać włosom spokój

W kalendarzu księżycowym są złe i dobre dni dla pielęgnacji i stylizacji włosów. Gdy księżyc znajduje się w konstelacji z Rakiem, Rybami i Skorpionem lepiej zostawić włosy w spokoju i powstrzymać się od cięcia, koloryzacji czy zabiegów pielęgnacyjnych.

Odkryj: