Fryzury krok po kroku według naszego eksperta

Ekspert Schwarzkopf Armin Morbach

W swoich samouczkach wideo Armin Morbach, czyli ekspert od włosów Schwarzkopf, dzieli się profesjonalnymi wskazówkami dotyczącymi stylizacji. Zaczyna od pomocy w przygotowywaniu włosów do stylizacji i dobraniu właściwych narzędzi do układania włosów. Następnie pokazuje, jak profesjonalnie używać tych narzędzi, by z łatwością modelować włosy, tworząc piękne fryzury – od loków po prostowanie.

Armin Morbach pokazuje, że możesz łatwo prostować, falować lub zawijać włosy i tworzyć z nich idealne klasyczne lub modne fryzury. W swoich filmach pokazuje, jak zrobić fryzurę w stylu beach waves, jak używać żelu dla stworzenia udawanej stylizacji undercut, jak upinać włosy oraz modelować fryzury typu rockabilly. Armin Morbach dzieli się z Tobą swoim niesamowitym arsenałem metod stylizacyjnych, abyś wiedziała, jak ułożyć włosy zgodnie z głosem swego serca. Dowiedz się, jakich narzędzi i metod użyć do układania klasycznych lub modnych fryzur z błyszczącymi lub matowymi, dużymi lub gładkimi, prostymi lub falującymi włosami. Nic nie jest dziełem przypadku: od przygotowania przed stylizacją aż po piękne wykończenie.

Poniżej zebraliśmy dla Was kilka cennych wskazówek Armina Morbacha dotyczących tworzenia fryzur krok po kroku:

Profesjonalne porady dotyczące mycia i suszenia włosów

Professional Hair Styling Methods
Zanim sięgniesz po suszarkę, zawsze używaj wcześniej środka chroniącego przed ciepłem!

Modelowanie włosów o dużej objętości zaczyna się od szamponu

Przygotowania do układania obszernych fryzur zaczynają się od szamponu. Oto wskazówka Armina Morbacha: „Aby uzyskać fryzurę o dużej objętości, użyj płukanki, która nie obciąży Twoich włosów”.

Pytanie: Czy powinnaś układać swoje włosy za pomocą palców czy szczotki?

Odpowiedź: Użyj obu!

Ekspert od włosów Armin Morbach zaleca: Po użyciu szamponu, wysusz włosy suszarką, a następnie rozplącz je przy pomocy palców, jeszcze zanim rozczeszesz je lub wyszczotkujesz”. Najlepiej jeśli Twoja szczotka będzie wytworzona z naturalnej szczeciny, jak np. włosie dzika, które dodają włosom dodatkowego blasku. Podczas suszenia zawsze stosuj kosmetyki do termoochrony!

Ochrona przed ciepłem: spray kontra pianka

„Zanim użyjesz takich urządzeń, jak suszarka, prostownica lub lokówka, zastosuj produkty gwarantujące termoochronę włosów. Spray chroniący przed ciepłem dodatkowo utrwala fryzurę. Jeśli chcesz stworzyć efekt uniesienia, zastosuj piankę termoochronną u nasady włosów” – wyjaśnia Armin Morbach.

Profesjonalne porady dotyczące prostowania włosów

Zawsze myj włosy przed prostowaniem!

Przed prostowaniem należy uczesać włosy (najlepiej za pomocą szczotki z naturalnymi włoskami) i usunąć resztki lakieru do włosów, pianki itp. „Szczotkowanie rozluźnia włosy i ułatwia ich prostowanie” – mówi doświadczony fryzjer.

Jak utrzymać wyprostowane włosy:

Wraz z upływem czasu włosy mają tendencję do powrotu do swojego naturalnego kształtu. Specjaliści od włosów znają jedną skuteczną metodę zapobiegania temu procesowi. Armin Morbach radzi, by prostując włosy wydzielać wąskie pasma. „Jeśli pasemka są zbyt szerokie lub zbyt grube, włosy natychmiast powrócą do swej falistej natury. Wystarczy używać grzebienia i prostować włosy po 2 cale naraz. Aby włosy były dłużej proste, przejeżdżam po nich po 2-3 razy prostownicą”.

Użyj grzebienia, by schłodzić przegrzane włosy

Pomimo wszelkiej ostrożności może zdarzyć się, że włosy będą zbyt gorące w trakcie procesu prostowania. Nasz ekspert od włosów i na to ma niezawodny sposób. „Użyj grzebienia, pozwól przegrzanym włosom opaść nad nim, a następnie kilkakrotnie rozczesz włosy”.

Profesjonalne wskazówki dotyczące kręcenia włosów

Professional Hair Styling Methods
Użyj lokówki o małej średnicy, aby stworzyć sprężyste końcówki włosów

Lokówki o dużej i małej średnicy:

To czy zechcesz użyć dużej, czy małej średnicy lokówki, zależy od efektu, jaki chcesz osiągnąć. Armin Morbach używa obu rodzajów lokówek. „Łatwiej jest stworzyć sprężystość na końcach włosów za pomocą stożkowej lokówki o małej średnicy, z kolei duża lokówka dobrze nadaje się do produkcji dużych, swobodnie opadających fal". Ta metoda doskonale sprawdzi się na krótkich włosach, ale w ten sam sposób wymodelujesz długie włosy.

Oczywiście używanie dużych ilości pianki bardzo pomaga!

Starannie rozprowadź dużą ilość pianki na włosach (od przodu do tyłu). Armin Morbach zwraca uwagę, że im dokładniej rozprowadzasz piankę we włosach, tym piękniejsze będą stworzone w ten sposób loki”.

Jak stworzyć jednolite loki?

Kręcenie włosów lokówką tylko w jednym kierunku (od przodu do tyłu) pozwoli stworzyć uporządkowane loki.

Tworzenie swobodnie wyglądających loków:

Losowo zakręć włosy na lokówce we wszystkich kierunkach, aby uzyskać potargane włosy i nowoczesną, swobodną fryzurę. „Radziłbym zawijanie włosów z przodu i po bokach na zewnątrz: tak, aby włosy nie przytłaczały twarzy” – mówi Armin Morbach i kontynuuje: „Zwinięte pasma na głowie powinny być nieco mniejsze i rozszerzać się w kierunku końcówek”.

Czy suszenie suszarką niszczy loki? Odpowiedź brzmi: nie!

Używanie suszarki z dyfuzorem i ostrożność w użyciu zapewnia, że loki przeżyją suszenie.

W razie czego do lokowania możesz wykorzystać rolkę ręczników papierowych.

Jeśli profesjonalne narzędzia do stylizacji nie są dostępne, każdy rodzaj zrolowanego papieru może zostać zamieniony w miękką lokówkę. Armin Morbach wyjaśnia, jak z nich korzystać: „Zwiń chusteczkę i użyj jej jako miękkiego wałka, weź małe pasmo włosów i zakręć je dookoła środkowej części miękkiego wałka, który w ten sposób stworzyłeś. Następnie obróć końcówki miękkiego wałka i zwiąż lub połącz końce.”

Profesjonalne porady dotyczące układania włosów krok po kroku

Professional Hair Styling Methods
Użyj szczoteczki do rzęs i brwi, aby stworzyć wet look

Puder zwiększający objętości pomaga stworzyć upięcia

Armin Morbach chwali puder do włosów: „Puder sprawia, że włosy stają się łatwiejsze do opanowania, matowe i bardziej dynamiczne”.

Wyprostuj włosy przed stylizacją z użyciem żelu do włosów

Ekspert od włosów Armin Morbach zaleca prostowanie włosów za pomocą prostownicy lub suszarki przed nałożeniem żelu do stylizacji.

Użyj grzebienia do farbowania włosów lub pędzelka do rzęs, aby stworzyć mokre fryzury.

Armin Morbach, ekspert w dziedzinie włosów marki Schwarzkopf, stosuje dwa narzędzia do stylizacji żelowych fryzur, które nie zostały oryginalnie zaprojektowane w tym celu. „Za pomocą pędzelka do aplikowania farby mogę nakładać żel u nasady włosów blisko skóry głowy. Pędzelek do rzęs pomaga w nałożeniu dodatkowej warstwy żelu". W ten sposób uzyskamy idealną stylizację wet look!

Powiązane artykuły
 • Jak prawidłowo myć włosy i co ile dni?

  Mycie włosów

  Jak prawidłowo myć włosy i co ile dni?
  ...
 • Głowa pełna blasku

  Piękne włosy

  Głowa pełna blasku
  ...
 • Peeling skóry głowy - dlaczego go potrzebujesz?

  Piękne włosy

  Peeling skóry głowy - dlaczego go potrzebujesz?
  ...
 • Leksykon włosów

  Piękne włosy

  Leksykon włosów
  ...
 • Porowatość włosów: włosy nisko- i wysokoporowate

  Piękne włosy

  Porowatość włosów: włosy nisko- i wysokoporowate
  ...
 • Sposoby na przetłuszczające się włosy - szampony, ale nie tylko

  Przetłuszczające się włosy

  Sposoby na przetłuszczające się włosy - szampony, ale nie tylko
  ...
 • Pomoc dla suchych i łamliwych włosów

  Suche włosy

  Pomoc dla suchych i łamliwych włosów
  ...
 • Trzy typy włosomaniaczek - którym jesteś Ty?

  Ochrona włosów

  Trzy typy włosomaniaczek - którym jesteś Ty?
  ...
 • Jak dbać o włosy zimą? Skuteczne sposoby

  Ochrona włosów

  Jak dbać o włosy zimą? Skuteczne sposoby
  ...
 • SOS dla włosów zniszczonych

  Zniszczone włosy

  SOS dla włosów zniszczonych
  ...
 • Nowe życie włosów zniszczonych

  Zniszczone włosy

  Nowe życie włosów zniszczonych
  ...
 • Plączące się włosy: to już nie Twój problem!

  Zniszczone włosy

  Plączące się włosy: to już nie Twój problem!
  ...