Modelka ze spinkami we włosach
Pielęgnacja | Układanie włosów

Moc spinki do włosów

Czy podczas dzisiejszej stylizacji Twoje włosy zdecydowanie odmówiły współpracy? Czy wymykające się spod kontroli kosmyki mają swój kreatywny plan B? A może nie możesz ułożyć koka? Na ratunek przychodzą spinki i klamry do włosów! Z nimi każda stylizacja będzie udana.

Miejsce spinki jest zazwyczaj w cieniu – ukryta pod warstwami włosów, utrzymuje je, pozostając niewidoczna. Zwykła wsuwka używana jest jako pomoc we wszelkiego rodzaju upięciach i kokach. Spinki do włosów powinny znaleźć się w każdym fryzjerskim niezbędniku - niosą pomoc w wyrafinowanych stylizacjach i rozwiązują wszelkie problemy związane z ułożeniem włosów.

Jak wykorzystać spinki w stylizacji włosów

Hairstyles with Bobby Pins

Elegancka fryzura Amy Adams

Spinki mogą okazać się przydatne w układaniu fal w stylu lat 20-tych. Po umyciu, nałóż na włosy piankę stylizacyjną. Rozczesz włosy, jednocześnie je prostując. Teraz unieś włosy nieco w górę w kierunku nasady. Kolejne fale układaj w odległości ok. 5 cm. Każdą falę upnij spinką w miejscu jej załamania i zaczekaj aż włosy wyschną.

Po lewej: Amy Adams wystylizowała włosy, układając na nich fale. Po jednej stronie głowy upięła dwie złote spinki do włosów, które zdobią fryzurę, jednocześnie ją podtrzymując.

Wsuwka czy klamra do włosów?

Moc spinki

Emma Stone - alternatywny sposób prezentacji spinek

Wsuwki do włosów są świetnymi i dyskretnymi pomocnikami w stylizacji. Jeżeli chcesz odsunąć grzywkę z czoła, tworząc gładką fryzurę, użyj małej spinki. Kolor wsuwki powinien być dopasowany do koloru włosów, chyba, że chcesz podkreślić stylizację. Zamiast zaczesywania włosów za ucho, możesz upiąć je spinką z boku, zaciągając kosmyk raczej nad uchem niż za nim. Emma Stone (zdjęcie po prawej) zaskakuje kreatywną stylizacją spinek ułożonych równolegle i skrzyżowanych. Z kolei spinka do podnoszenia włosów pomoże ci przechytrzyć naturę i dodać objętości włosom - zwłaszcza przy nasadzie.

Jeśli natomiast chcesz, by to spinka była w centrum uwagi, użyj biżuteryjnej klamry do włosów, z pomocą której wyczarujesz szykownego koka. Fryzury ze spinką na widoku wcale nie muszą wyglądać niechlujnie. Elegancka fryzura z klamrą świetnie ożywi prostą stylizację i przyciągnie wzrok do twarzy.

Mówiąc krótko: kolejnym razem, kiedy Twoje włosy odmówią posłuszeństwa, sięgnij po metalowe spinki do włosów i dopnij swego. To rozwiązanie zawsze się sprawdza!