Kobieta trzymająca włosy obcięte na boba
Pielęgnacja | Układanie włosów

Fryzjerski oddział ratunkowy: triki i produkty stylizacyjne

Nietrafiona decyzja o cięciu to nie powód do rozpaczy. Weź sprawy w swoje ręce i skorzystaj z pomocnych trików stylizacyjnych i sprytnych kosmetyków. Zamień fryzjerską porażkę we fryzjerski majstersztyk.

Produkty stylizacyjne

Stworzenie tej fryzury wymaga użycia żelu na części włosów do poziomu uszu. Pozostaw włosy na pozostałej długości, aby ułożyły się naturalnie.

Ratownicze produkty stylizacyjne
Podstawę tej stylizacji stanowi żel. Żel może zdziałać cuda, gdyż potrafi całkowicie zmienić wygląd fryzury, wygładzając ją. Szybko i bez nadmiernego wysiłku z pomocą żelu stworzysz modny wygląd, który świetnie sprawdzi się na włosach o dowolnym cięciu i długości. Używając sporej ilości żelu stworzysz gładko zaczesaną fryzurę. Żel wystarczy rozetrzeć w dłoniach i nałożyć na włosy palcami. Następnie korzystając z grzebienia rozprowadź go równomiernie po powierzchni włosów, zaczesując je od nasady ku końcom. Żelu można użyć na włosach np. tylko po jednej stronie. Aby usunąć pozostałości żelu należy umyć włosy lub porządnie wyszczotkować, jeśli umycie ich nie jest możliwe.

Ratownicze narzędzia fryzjerskie
Jeżeli nie do końca odpowiada Ci linia cięcia, dobrym pomysłem będzie stworzenie loków. Włosy kręcone wyglądają na krótsze, a niechciane cięcie staje się mniej wyraźne.

Przed użyciem lokówki zawsze nakładaj produkt termoochronny. Do stworzenia takiego stylu przydać się mogą także wałki i suszarka. Palcami możesz nieco zmierzwić loki, nadając im bardziej swobodny, naturalny wygląd. Pojedyncze pasma włosów możesz podkreślić woskiem.

Równie dobrze może się sprawdzić całkiem odmienna decyzja – włosy możesz wyprostować. Pomocne będą przy tym prostownica lub zestaw prostujący. Ten trik może sprawić, że Twoja fryzura będzie wyglądać wspaniale. W prostych włosach możesz polubić swój nowy look.

Akcesoria do włosów/ozdoby

Produkty stylizacyjne

Możesz podkreślić stylizację upinając część grzywki na bok wsuwką lub spinką.

Ratunek dla Twojej fryzury znajdziesz także w opaskach, spinkach, gumkach. Jeżeli włosy nie sięgają jeszcze uszu, po prostu zaczesz je do tyłu i przypnij na krzyż wsuwkami. W ten sposób upniesz nawet bardzo krótkie włosy. Jeżeli chcesz sprawić aby, Twoje włosy były plastyczne, nałóż na nie wosk.

Uważasz, że Twoje włosy są zbyt krótkie i nie pasują do Twojej twarzy oraz stylu albo po prostu nie podoba Ci się Twoja fryzura? Doskonałym rozwiązaniem będzie zebranie włosów w koński ogon. Włosy z boku głowy uporządkujesz dzięki opasce lub chustce. Fryzurę dodatkowo utrwalisz lakierem.