Selena Gomez uczesana w wieczorowe upięcie
Stylizacja | Koki

Piękna fryzura w stylu Seleny Gomez

Nowy, elegancki styl Seleny Gomez robi duże wrażenie. Nas zachwyciła artystyczną wersją upięcia - ta fryzura idealnie pasuje do jej świeżego wyglądu i urody. Radzimy jak wykonać podobną fryzurę.

Selena Gomez, córka Meksykanina i Włoszki, przyszła na świat w 1992 roku, w Teksasie. W 2002 roku zadebiutowała w produkcjach Disney Channel, a od 2008 roku występuje też jako piosenkarka. Delikatny wygląd i uroda, w połączeniu z wyczuciem mody, uczyniły z niej w krótkim czasie ikonę stylu.

"Uwielbiam zmieniać fryzury."
(Selena Gomez na Facebooku)

Stroje i fryzury są bardzo ważnym elementem budującym wizerunek młodej gwiazdy pop - Selena Gomez lubi eksperymentować z modą i uczesaniami. W ostatnich latach zmieniała m.in. kolor z ciemnych na blond z refleksami ombre i na odwrót, a w arsenale jej fryzur znalazły się bob czy długie włosy, zarówno w połączeniu z grzywką jak i bez niej. Jej styl najczęściej zmienia się wraz z postaciami, w które się wciela, choć obecnie Selena wygląda kobieco, frywolnie, ale także elegancko.


Na uroczystości rozdania nagród „Amercian Music Awards 2014”, Selena Gomez zachwyciła wyjątkowo pięknym kokiem – prostym i jednocześnie uroczo eleganckim.

Niezbędne produkty i akcesoria

Grzebień do stylizacji, wsuwki, gumka, lakier nabłyszczający, spray zapobiegający puszeniu się włosów, lokówka lub prostownica.

Jak stylizować fryzurę w stylu Seleny Gomez

null

Stylizacja eleganckiej fryzury w stylu Seleny Gomez jest całkiem prosta.

1. Włosy przedziel precyzyjnie po środku głowy, układając je od czoła w stronę szczytu głowy.

2. Natapiruj włosy na szczycie głowy, stopniowo kierując się ku tyłowi, a następnie zbierz je w kucyk.

3. Użyj lakieru zapobiegającego puszeniu się włosów.

4. Kucyk przedziel na dwa równe pasma.

5. Każde z nich skręć wokół osi.

6. Ściśle skręcone pasma owiń wokół gumki, tworząc wokół niej spiralę.

7. Kok upnij wsuwkami. Niektóre pasma mogą się swobodnie wymykać. Perfekcjonizm nie jest zalecany przy tej stylizacji.

8. Dla uzyskania efektu głębokiego połysku i dobrego utrwalenia spryskaj całość lakierem nabłyszczającym.

Natura wyposażyła Selenę w gęste, pełne objętości włosy. Jeżeli Twoje są delikatne, możesz użyć lokówki lub prostownicy i ułożyć z ich pomocą fale. W ten sposób nadasz fryzurze pożądaną objętość.